V Austrálii je Garcia třetí, Dědek zahrál 1. kolo za +6

Sergio Garcia

Dvěma turnaji pokračuje v tomto týdnu European Tour. Část hráčů se vydala do Austrálie včetně aktuálního vítěze Masters Sergia Garcii, který po prvním kole dělí třetí místo. Další hrají na Mauriciu, kde se vstup do turnaje nevydařil Petru Dědkovi jr.

Garcia hraje v Austrálii poprvé od roku 2010 a chtěl by zde korunovat svůj senzační rok, během kterého si kromě premiérového major vítězství připsal také turnajové tituly v Dubaji a Valderramě. V prvním kole ani jednou nezachyboval a přinesl skóre 67 (-5).

"Nemohu říci, že by to bylo úplně báječné, ale je to dobré. Nejvíce mě těší, že jsem to zvládl bez bogey," okomentoval Garcia své první kolo na Australian PGA Championship v RACV Royal Pines Resortu.

S čím nebyl úplně spokojený? "Cítím, že v hlavě už to není takové, jako třeba ještě před měsícem. Myslím, že mě celý rok pořádně vysál."

"Snad k tomu ještě dokáži něco přidat, ale každý den je jiný. Každý den přináší jiný příběh, a také záleží hodně na počasí. Ve větru může být toto hřiště hodně nepříjemné," dodal Garcia.

Ten dělí třetí místo zatím mimo jiné s Marcem Leishmanem. Lépe než oni jsou na tom po 18 jamkách domácí Jordan Zunic a Adam Bland (oba -6).

Druhý turnaj se hraje na Mauriciu, kde je na tom po prvním kole nejlépe stejně jako v minulém týdnu v Hongkongu Ind. Nejedná se však o SSP Chawrasiu, ale o Arjuna Atwala, který zahrál famózní rundu za 62 ran, tedy mínus devět. Na prvním místě si vypracoval náskok čtyř ran.

Na turnaji startuje také Petr Dědek junior, který na Mauriciu vstupuje do nové sezony European Tour. V prvním kole však více ztrácel, když zahrál tři birdie, sedm bogey a jednoho dabláče.

Skóre plus šest stačí zatím jen na dělené 146. místo.

Průběžné výsledky turnaje v Austrálii zde.
Průběžné výsledky turnaje na Mauriciu zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení