Woods (69) po skvělém návratu děkoval, těší ho ztráta tří ran

Tiger Woods

Zvládl to. První kolo po desetiměsíční pauze, kterou vyplnila čtvrtá operace zad, se Tigeru Woodsovi na vlastním turnaji Hero World Challenge vydařilo. Došel ho za 69 ran (-3) a povedených ran bylo mnohem víc, než kiksů. Na první místo navíc ztrácí jen tři rány.

Chtělo by se říci, že o výsledek až tak nešlo, ale říkejte něco takového Tigerovi. Jakmile vyrazí na hřiště, chce být nejlepší. A je celkem jedno, jaké období má za sebou. To poslední bylo hodně těžké.

Na jeho hře to ale prakticky nebylo znát!

Woods skvěle drivoval (trefil 7 ze 13 fairwayí), velmi dobře puttoval (celkem 28 puttů, 8 jednoputtů), a také tu a tam skóroval. Zapsal pět birdie (3, 8, 10, 13, 14) a jen dvakrát ztratil ránu kvůli bogey.

Ta reflektovala to, kde Tiger ve čtvrtek na Bahamách až tak silný nebyl. Jde o pětipary, na kterých přišla obě bogey, a také chippování. Jednalo se však o drobné chybky, které se mohou stát každému. Nejdůležitější však je, že jeho hru podle všeho neovlivňují zdravotní problémy.

"Z mého pohledu to bylo skvělé," smál se po dohrání Woods. Jaká to změna oproti úvodním třem kolům v tomto roce. V Torrey Pines nejprve neprošel cutem a v Dubaji po úvodní rundě odstoupil pro bolest zad.

Návrat po dlouhé pauze si užil: "Není příjemné pouze to, že mám první kolo za sebou, ale také jsem jen tři rány od vedení. Dostat se do takové pozice poté, co jsem nehrál 10 měsíců... Bylo fajn opět cítit adrenalin."

Prodloužené highlighty Tigera Woodse

"Děkuji všem lidem, kteří mi dali šanci se vrátit a opět si zahrát toto kolo. Hodně lidí mi pomohlo - přátelé, ale i ti, které jsem před tím nikdy nepotkal. Třeba můj chirurg. Všem moc děkuji," dodal Woods, který se po několika letech opět baví golfem.

Tigerův návrat si užívali golfoví příznivci po celém světě. Sociální sítě byly ve čtvrtek zahlcené pozitivními příspěvky s hashtagem #Tiger, vyjádřila se i řada známých osobností. "Čekání je u konce, čekání je u konce!" křičel na Twitteru třeba Steph Curry.

Woodsův návrat si ale užívali i hráči na hřišti, nic mu ale nedarují. Do turnaje vstoupil skvěle Angličan Tommy Fleetwood, který ve větrném kole nezachyboval a díky šesti berdíkům se ujal vedení. Rickie Fowler a Matt Kuchar na něho ztrácejí jedinou ránu.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení