Spilková s Vlčkovou si polepšily, živí velkou naději

Karolína Vlčková

Jako sestry si zatím počínají Klára Spilková a Karolína Vlčková ve finálové fázi Q-school LPGA. Hrají na stejných hřištích, zapisují stejné výsledky a po dvou kolech tak jsou na tom na Floridě stejně. Se skóre +2 jsou tři rány od plné karty na LPGA pro příští sezonu.

Zatímco v prvním kole na hřišti Jones v resortu LPGA International vyrazila jako první na hřiště Spilková, tentokrát to byla Vlčková, kdo odpálil z českých hráček jako první z odpaliště jedničky hřiště Hills.

A nebyl to úplně ideální vstup do kola, když hned na první jamce přišlo bogey. Pak ale přišlo vůbec první birdie Vlčkové ve finálové fázi na tříparové trojce, čímž se ještě na začátku tohoto roku amatérka, nyní už ale profesionálka, dostala do pohody.

Další birdie si totiž připsala na osmičce, a když na jamkách 12 až 15 přišla série birdie-bogey-birdie-birdie, posunula se už průběžně na celkový par! Na závěrečných dvou jamkách ale přišla dvě bogey, což znamenalo výsledek 71 ran (-1).

Je to škoda. Skóre +2 stačí zatím jen na dělené 43. místo, ve hře je ale jen 20 plných karet. A právě na děleném 20. místě mohla být Vlčková, kdyby poslední dvě jamky došla v paru. Na polepšení si však má ještě tři kola.

To samé platí pro Spilkovou, která je na tom úplně stejně. Po úvodní rundě za +3 si v té druhé o ránu polepšila. Její kolo ale bylo mnohem divočejší.

Nejlepší česká golfistka sice zahrála šest birdie, ale také tři bogey a dabláče na čtyřparové devítce. Pod par se dostala až závěrečným berdíkem na 18. V pátek vyrazí obě Češky opět na hřiště Jones, startovat budou z jedničky.

Ve vedení je zatím Američanka Marissa Steen, která je po dvou kolech na mínus šesti. Nyní jsou před hráčkami další dvě kola, po kterých přijde cut pro 70 nejlepších. Z těch si plnou kartu odveze domů dvacet nejlepších.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení