Garcia se bije s Australany, Dědek na Mauriciu dohrál

Sergio Garcia

Oba turnaje European Tour hrající se souběžně v tomto týdnu jsou ve své polovině. Australian PGA Championship je zatím v režii domácích hráčů, jejichž dominanci se snaží narušit dělený 10. Sergio Garcia. Na Mauriciu již dohrál jediný český zástupce Petr Dědek jr.

Poslední vítěz Masters Garcia si ve druhém kole v Austrálii pohoršil. Zahrál ho za -1 a po 36 jamkách klesl na závěr elitní desítky. V ní se z 13 hráčů nacházejí pouze tři, kteří nemají u jména australskou vlaječku.

Kromě Garcii je to ještě Američan Harold Warner III. (T7) a Dán Joachim B. Hansen (T10). Společně s Garciou sdílí 10. příčku také domácí Wade Ormsby, který v neděli překvapil vítězstvím v Hongkongu. Na čelo leaderboardu ztrácejí v polovině turnaje 6 ran.

Na něm jsou Adam Bland a světová třináctka Marc Leishman, který zahrál na hřišti v Gold Coast parádní druhé kolo na 65 ran.

"Ještě je před námi dlouhá cesta, ale hrát před rodinou a kamarády je vždycky skvělé bez ohledu na to, kde to je. Ale čím blíže k domovu jste, tím více jich tam je," komentoval hru v domácím prostředí Leishman.

"Sledoval jsem a navštěvoval tento turnaj, ještě když se konal ve Victorii. Vždycky jsem snil o tom, že si ho zahraju a zvítězím. Pokud by se mi to podařilo, bylo by to něco obrovského,“ zasnil se rodák z Victorie.

Na AfrAsia Bank Mauritius Open již dohrál Petr Dědek jr. Poté, co v pátek zahrál 77 ran, si ve druhém kole ještě o tři údery pohoršil. S celkovým skóre +15 skončil na 148. místě, když v pátek zahrál jedno triple bogey, dvě double bogey, tři bogey a jedno birdie.

V čele podniku, který je společný kromě European Tour také pro Asia Tour a Sunshine Tour, je indický golfista Arjun Atwal, následován o jednu ránu zpět druhým Jihoafričanem Dylanem Frittellim, jeho krajanem Louisem De Jagerem a Angličanem Laurie Canterem.

Průběžné výsledky turnaje v Austrálii zde.

Průběžné výsledky turnaje na Mauriciu zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení