Češkám se LPGA vzdálila, lépe je na tom Vlčková

Karolína Vlčková

Po lehkém optimismu, který ve finálové fázi Q-school LPGA přineslo pro české fanoušky druhé kolo, přicházejí po tom třetím obavy. Zisk plné karty pro příští sezonu se totiž českým hráčkám vzdálil. Lépe je na tom Karolína Vlčková, Kláru Spilkovou čeká boj o cut.

Ten je po čtvrtém kole připraven pro 70 nejlepších hráček a Spilkové (+5) patří po tom třetím dělená 73. příčka. Vlčková je na tom o dvě rány a sedmnáct míst lépe, i ona si ale pohoršila. Obě Češky byly po dvou kolech se shodným skóre +2 na děleném 43. místě.

Takové umístění by po pátém kole stačilo alespoň na částečnou kartu na LPGA, která je připravena pro hráčky na 21. až 45. místě.

Plnou získá jen dvacítka nejlepších.

Jakoukoliv by brala Vlčková, která jinak bude hrát Symetra Tour, na kterou si už kartu díky postupu do finálové fáze zajistila. Spilková bere pouze plný status, jinak zůstane nejspíše pouze na Ladies European Tour.

K tomu se bohužel v pátek přiblížila.

Stejně jako v 1. kole zahrála hřiště Jones za 75 ran (+3), když ani jednou nezaskórovala a k tomu zahrála tři bogey (6, 12, 17).

V sobotu vyrazí stejně jako Vlčková na hřiště Hills, na kterém se Češkám ve čtvrtek dařilo a dostaly se ránu pod par. Pokud však chce Spilková stále myslet na plnou kartu, musí zamířit do červených čísel výrazněji.

Vlčková ve třetím kole prožívala špatné vstupy do devítek. Do té první vstoupila dvěma bogey na jedničce a dvojce, na což ale zareagovala třemi berdíky na jamkách 5, 7, 9.

V druhé polovině kola se jí však podobný comeback už nepovedl.

Po dalších dvou bogey na 10 a 12 sice přišlo birdie naděje na třináctce, ale to byla její poslední páteční radost. Ve zbytku kola už zapisovala pouze pary a také jedno poslední bogey na sedmnáctce. Bylo z toho skore 73 (+1).

Průběžné pořadí Q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení