O LPGA už bojuje jen Vlčková, Spilková nedala o ránu cut

Karolína Vlčková

Svůj americký sen v letošní finálové fázi Q-school LPGA sní už pouze Karolína Vlčková. Ta si totiž na Floridě zahraje i páté finálové kolo, ve kterém půjde o karty. Klára Spilková už je bohužel ze hry venku, cutem v Daytona Beach totiž neprošla o jedinou ránu.

Přitom to ještě v závěru čtvrtého kola vypadalo, že by Spilková mohla v neděli o jednu z karet zabojovat. Na cut měla náskok jedné rány, pak ale zahrála dvě bogey na závěrečných třech jamkách a sen se rozplynul.

Obě Češky v sobotu vyrazily na hřiště Hills, kde se jim v předchozím průběhu turnaje dařilo lépe, když na něm zahrály pod par.

A dlouho to potvrzovala i Spilková, která sice do kola vstoupila bogey hned na první jamce, kterou pro ni byla desítka, ale pak si šla pro postup.

Díky třem birdie na jamkách patnáct, sedmnáct a šest se dostala dvě rány pod par a polepšila si celkově na +3. V tu chvíli byl cut dokonce na plus pěti, ale bylo pravděpodobné, že se posune o ránu na plus čtyři.

Na takové skóre si Spilková pohoršila druhým bogey dne na sedmičce, což by ještě nevadilo. Další bogey na 9 však znamenalo konečnou. Dělené 72. místo nestačilo, cutem procházely jen hráčky do sedmdesáté příčky.

Na postup naopak bezpečně dosáhla Vlčková, která má na dosah alespoň částečnou kartu na LPGA pro příští sezonu. Ta je připravena pro hráčky na 21. až 45. místě a Vlčková je s průběžným skóre +1 na dělené 34. příčce.

Od šance na plnou kartu ji navíc dělí jen dvě rány!

Druhá Češka ve startovním poli v sobotu ani jednou nezaváhala a díky čistému kolu se dvěma berdíky (10, 18) si polepšila o dvě rány a 22 míst.

V neděli se navíc bude hrát rozhodující páté kolo na hřišti Hills, na kterém se v obou případech dostala pod par, celkově o tři rány!

Průběžné pořadí Q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení