European Tour se omluvila za příliš těžké 1. kolo Scottish Open

Scottish Open

Linksový golf má být brutálně těžký, ale co je moc, to je moc. Uvědomili si to také v European Tour, která se omluvila za podmínky, do kterých vpustila hráče ve čtvrtek na Scottish Open. Především odpoledne to bylo skutečné golfové peklo.

Generálka na British Open začala skutečně zostra. Jen 20 hráčů se ve čtvrtek dostalo na hřišti Castle Stuart Golf Links pod par a z odpoledních flightů celkem 15 golfistů nepokořilo hranici 80 ran.

Důvod? Silný vítr ve spojení s nastavením hřiště.

To na některých místech skutečně nebralo v potaz předpověď slibující vítr o rychlosti kolem 50 kilometrů v hodině. Nakonec to ale bylo ještě horší, po většinu dne foukalo rychlostí více jak 60 kilometrů v hodině.

Někteří hráči si následně na podmínky na hřišti stěžovali a donutili vedení European Tour k oficiálnímu stanovisku, ve kterém přiznalo chybu. 

"Zaznamenali jsme znepokojení od hráčů s ohledem na první kolo Aberdeen Asset Management Scottish Open. Uvědomujeme si, že jsme měli některá odpaliště posunout více dopředu s ohledem na předpověď velmi silného větru. To jsme ale neudělali, za což bereme plnou zodpovědnost," stojí v prohlášení.

Pod největší palbou kritiky byla závěrečná osmnáctka. Pětipar dlouhý 555 metrů se hrál proti silnému větru a stal se jasně nejtěžší jamkou dne. Celkem 14 hráčů na něm zahrálo double bogey a horší výsledek.

"Bylo to podle mě příšerně nastavené. Přes 600 yardů přímo proti větru... Jednoduše měli odpaliště posunout, s tou jamkou dnes nemohu souhlasit. Já ale zahrál tři dobré rány s třemi špatnými putty," pronesl Russell Knox, který na osmnáctce zahrál bogey a celkově došel v paru.

Více o prvním kole turnaje se dočtete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení