Dva turnaje, dvě play-off. Tituly slaví Smith a Frittelli

Dylan Frittelli

Dva turnaje měla v tomto týdnu na programu European Tour a na obou muselo vítěze určit až dodatečné play-off. V Austrálii z něho vyšel vítězně domácí Cameron Smith, na Mauriciu si došel pro vítězství Jihoafričan Dylan Frittelli.

Na australském Gold Coast se o titul utkali domácí golfisté. Na Australian PGA Championship obsadili kompletní TOP 5, nejlépe ze všech zahráli za 72 jamek Smith s Jordanem Zunicem. Oba se dostali pod par o 18 ran.

Oba přitom museli být po dohrání zklamaní. Smith totiž zahrál na poslední jamce bogey a dal šanci svému soupeři. Ten vedl po třech kolech, ve finálovém se ale trápil, když zahrál jen za mínus jedna a na posledních 12 jamkách zahrál 11 parů a jedno bogey.

V rozehrávce se ale jelo od nuly a první návštěva osmnáctky jejich souboj nerozsoudila. Druhá už ale ano. Odpolední nepohodu podtrhl Zunic svým dalším bogey a Smithovi tak stačilo na vítězství zahrát druhý par v řadě.

Pro rodáka z Queenslandu se jedná o letošní druhý velký triumf, v létě si totiž připsal vítězství na Zurich Classic of New Orleans v rámci PGA Tour.

"Máma ani táta nebyli u mého vítězství v New Orleans. To, že jsem vyhrál před nimi, ale také před dalšími přáteli a navíc v Queenslandu, pro mě dělá vše ještě výjimečnější," nezastíral šťastný šampion.

Finálové kolo v resortu RACV Royal Pines vůbec nevyšlo jedné z hlavních hvězd turnaje Sergiu Garciovi. Jako jeden z pěti hráčů z elitní šedesátky skončil nad parem (+2) a se skóre -6 obsadil dělené 22. místo.

Konečné pořadí turnaje v Austrálii naleznete zde.

Druhý turnaj European Tour v tomto týdnu se hrál na Mauruciu. Startoval na něm také Petr Dědek junior, který ale neprošel cutem. A také na AfrAsia Bank Mauritius Open muselo rozhodnout o vítězi play-off.

Frittelliho v něm vyzval díky birdie na poslední jamce Ind Arjun Atwal, hned na první pokus ale zahrál na osmnáctce birdie jeho soupeř a bylo rozhodnuto. Jihoafričan se po červnovém rakouském Lyoness Open mohl radovat ze svého druhého titulu v rámci evropské série. 

"Byl to pro mě dobrý rok. Dal jsem si docela vysoké cíle, ale podařilo se mi jich dosáhnout, tak už se nemohu dočkat na rok 2018," přiznal 27letý Frittelli, který začíná svou druhou sezonu na European Tour.

Konečné pořadí turnaje na Mauriciu naleznete zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení