Woodsův turnaj vyhrál o parník Fowler, Tiger skončil devátý

Rickie Fowler

Naprosto fenomenálním finálovým kolem si došel Rickie Fowler pro vítězství na letošním Hero World Challenge. Přestože před nedělní rundou ztrácel na lídra sedm ran, vyhrál o čtyři. A dařilo se i Tigeru Woodsovi, který po horší sobotě zaznamenal další povedený den.

Že Fowler umí v neděli dohánět velké ztráty ukázal třeba před dvěma lety při svém vítězství na The Players, kde zahrál posledních šest jamek šest ran pod par. Tentokrát to byl ale začátek, co ho dostalo na koně.

Do finálového kola totiž vstoupil sedmi berdíky na prvních sedmi jamkách.

"Snažíte se na tom koni udržet, dokud vás nevyhodí ze sedla. Vždy je zábavné na podobných sériích birdie sledovat, jak daleko to dotáhnete. Vy přitom víte, že to nepůjde donekonečna," řekl ke svému startu Fowler.

Díky němu se nečekaně rychle dostal do vedení. Pomohl mu i horší den do té doby vedoucího Charleyho Hoffmana, který se v neděli nemohl chytit. Došel pouze v paru a na druhém místě zaostal se skóre -14 o čtyři rány.

Ostatní byli ještě dál. Na děleném třetím místě (-12) skončili Jordan Spieth a Tommy Fleetwood, který prožil slušné kolo za mínus pět. A i když do něho vstupoval na stejném místě jako Fowler, ztratil na něho šest ran...

Ano, Rickie Fowler nakonec zahrál za 61 (-11). Celkově za -18. A potvrdil tak svoji dlouhodobou nadprůměrnou formu.

Prodloužený sestřih kola Rickieho Fowlera

Sice nevyhrává tak často, jako jeho úspěšnější parťáci, ale obvykle končí v popředí leaderboardu. Platí to i pro novou sezonu PGA Tour, ze dvou startů má jedno vítězství a jedno druhé místo.

"Pokud berete vítězství za jedinou formu úspěchu, pak se musíte často vyrovnávat s neúspěchem," prozradil 28letý Američan svůj recept na to, jak se "nezbláznit" ze spousty skvělých umístění, která neskončí triumfem.

Ví o čem mluví. Na zámořské sérii vyhrál čtyři oficiální turnaje (Hero World Challenge je neoficiální akce), ale vedle toho skončil 12x druhý a sedmkrát třetí. Sedmkrát také skončil v TOP 5 na majorech.

Uplynulá sezona nebyla v tomto ohledu jiná. Vyhrál sice Honda Classic, ale také skončil dvakrát druhý, dvakrát třetí a desetkrát v elitní desítce.

"V minulém roce jsem mohl být několikrát dole z toho, že jsem svou práci nedotáhl do konce a nevyhrál toho více, ale byl to zábavný rok. Když jste pořád ve hře o titul se svými kamarády a nejlepšími hráči světa, trofeje přijdou," dodal Fowler.

Na tu první po svém dalším návratu ke golfu si bude muset počkat Tiger Woods. Ten se ale po 10měsíční pauze ukázal na Bahamách ve skvělém světle a po dvou kolech se zdálo, že by možná mohl dokonce i zvítězit.

Poté ale přišlo sobotní zaváhání, které však hned v neděli napravil dalším povedeným kolem za 68 ran (-4). S celkovými osmi ranami pod par skončil v Albany dělený devátý. "Jsem nadšený," zhodnotil stručně po turnaji.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení