Finále Vlčkové nevyšlo, kartu na LPGA nezískala

Karolína Vlčková

Byla velmi blízko, minimálně částečné kartě na LPGA. Nakonec se ale Karolína Vlčková musí spokojit s tím, že ve své první profesionální sezoně bude startovat "pouze" na Symetra Tour. Závěrečné kolo finálové fáze Q-school se jí totiž na Floridě nepovedlo.

Zatímco Klára Spilková do finálového kola nepostoupila o ránu a její americký sen se alespoň pro letošek rozplynul, Vlčková to měla rozehrané skvěle. Před nedělním finále byla na dělené 34. příčce, která by jí zajistila alespoň částečnou kartu na LPGA. 

Ta byla připravena pro hráčky na 21. až 45. místě. Elitní dvacítka turnaje v Daytona Beach se pak mohla těšit na rok strávený na LPGA.

Pro Vlčkovou navíc hrál fakt, že se páté kolo hrálo na hřišti Hills, kde se jí v předchozích dvou případech na turnaji dařilo. Ve druhém kole se na něm dostala pod par o ránu, ve čtvrtém dokonce o dvě.

V neděli ale par bohužel nepokořila.

Přitom kdyby došla alespoň v paru, skončila by na děleném 32. místě a mohla by se těšit v příštím roce na několik turnajů i na LPGA. Jenže to jsou kdyby a 24letá Češka se musí spokojit pouze s kartou na Symetra Tour.

Zatímco v předešlých dvou kolech na hřišti Hills si připsala jen čtyři bogey, tentokrát jich stihla za jednu rundu šest. A jelikož birdie zahrála pouze dvě, bylo z toho skóre 76 ran (+4) a pokles na dělenou 60. příčku.

Konečné pořadí Q-school naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení