Indiánku Spilkovou čeká finále LET v Dubaji

Klára Spilková

Jen pár dní poté, co neuspěla v Q-school LPGA, čeká na Kláru Spilkovou finále letošní Ladies European Tour v Dubaji. Jde do něj jako jedna ze spolufavoritek, když si letos připsala své první turnajové vítězství na okruhu, které přišlo v Maroku.

Hlavně díky triumfu na Lalla Meryem Cupu je Spilková aktuálně čtvrtá v pořadí Order of Merit. Z posledních tří turnajů LET navíc vytěžila další dva TOP 10, když skončila devátá ve Francii a šestá v Indii.

Do Dubaje však přijela se zklamáním v podobě neúspěchu ve finálové fázi LPGA. Na Floridě v minulém týdnu neprošla o ránu cutem po čtvrtém kole, a i v příští sezoně se tak bude muset soustředit pouze na LET. Svůj americký sen musí minimálně o rok odložit.

"Jediné, co k tomu mohu říct je, že jsem vděčná za všechny momenty, které mi život přináší. ať jsou jakékoliv. Je to tak jak to má být a ze zkušenosti vím, že občas špatná zkušenost je nakonec ta nejlepší a nejcennější," napsala na svůj Facebook po konci v Q-school.

Nyní už je ale podle všeho zase v pohodě a ještě stále 22letá Češka už se zase směje na svět. "Zpívejte, tančete, radujte se, vzkvétejte, oslavujte. Také se ponořte do ticha abyste našli radost i uvnitř. Žijte svůj život naplno, uvnitř i vně," pozdravila své fanoušky před turnajem v Dubaji.

Do toho vstoupí ve středu už v 7:40 místního času z desítky, když jí v úvodních dvou kolech budou dělat ve flightu společnost Francouzky Camille Chevalier a Celine Boutier.

Do druhého kola vstoupí z jedničky ve čtvrtek v 11:45.

V loňském roce skončila Spilková v Dubaji dělená čtrnáctá a trochu si tak spravila na závěr sezony chuť po nepovedeném golfovém roce.

Letos je v naprosto jiné situaci, když v Dubaji bude chtít korunovat zatím nejlepší sezonu mezi profesionálkami.

Zatím nejlepšího umístění na Omega Dubai Ladies Masters dosáhla Spilková v roce 2014, kdy obsadila dělenou desátou příčku.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení