VIDEO: K titulu si pomohl kompasem. Bylo to legální?

Dylan Frittelli

Jihoafričan Dylan Frittelli patří na European Tour k tomu nejžhavějšímu zboží. Jen krátce po zahájení své druhé sezóny si připsal už své druhé vítězství. Na Mauriciu si k němu pomohl i netradiční pomůckou. Vše v souladu s pravidly.

Odehrálo se to na 17. jamce posledního kola. Na AfrAsia Bank Mauritius Open si Frittelli ve vypjaté chvíli vyndal z bagu kompas a položil ho na trávu v momentě, kdy bojoval o titul.

Co tím sledoval a co na něm zkoumal? Určitě ho nezajímalo, jestli je od něj jamka v tu chvíli položená na východ či západ. Frittelli chtěl zjistit směr větru a tomu přizpůsobit svou ránu. Házení trávy do vzduchu už není in.

Tato velice zřídka kdy viděná technika je ale naprosto legální. Pokud nevěříte, otevřete si Pravidla golfu a nalistujte rozhodnutí 14 – 3/4. Kompas prostě pravidlům neodporuje.

Frittelli i za pomocí kompasu došel do play off, ve kterém porazil Inda Arjuna Atwala. Krátce po premiérovém titulu na červnovém Lyoness Open v Rakousku si tak Jihoafričan připsal svůj druhý triumf na European Tour.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení