Golf bez Woodse byl skvělý, teď bude ještě lepší

Justin Thomas a Tiger Woods

Vzhledem k humbuku, který se minulý týden odehrál na Bahamách kolem návratu Tigera Woodse, by se mohlo zdát, že golfová ikona se vrací, aby zachránila svůj sport. Není to tak úplně pravda a potvrzující to i slova komisaře PGA Tour Jaye Monahana.

Monahan se zajel do Albany také podívat. Připustil, že je jedním z těch, kteří hltali každý okamžik Woodsova návratu.

Nikoliv však proto, že by to do teď byla nuda.

Golf se Woodsovým návratem ocitl v luxusní situaci. PGA Tour díky generaci skvělých mladých hráčů, které fanoušci milují, ustála Tigerovu absenci. A teď se vrací i on.

"Máme za sebou skvělou sezónu, kde se velcí a mladí hráči posunuli hodně dopředu. Do tohoto jejich mixu přidejte Tigera Woodse a je jasné, že nás čeká rok plný vzrušení," vystihl situaci současného vrcholného profesionálního golfu Monahan.

A má pravdu. Budeme teď sledovat už jenom Woodse a přestane nás zajímat, jak si vedou Thomas, Spieth, Fowler, Johnson či McIlroy? Ani náhodou! A můžeme si být zároveň jistí, že současná generace špičkových hráčů pole Woodsovi dobrovolně nevyklidí. A to na hřišti i mimo něj.

Leccos už naznačilo Hero World Challenge. Thomas, král uplynulé sezóny, i když v žertu, tam na své tiskové konferenci popíchl novináře, že se ho ptají jen na Woodse. A Fowler ovládl neděli i celý turnaj tak dominantně, že se Woodsovi v pozornosti médii a fanoušků vyrovnal.

"Ti, co se o golf dlouhodobě zajímají, vědí, že Tiger přitáhl ke golfu fanoušky, kteří byli do té doby sportovními fanoušky, nikoliv však golfovými. Ale nemyslím si, že když nehrál, lidé si řekli, že golf už je nezajímá," přemítal v Albany Henrik Stenson, švédská hvězda.

"S těmi všemi chlapci, kteří vyhrávali turnaje, máme za sebou několik zdravých let, přestože Tiger nebyl na scéně," uvedl Stenson. "Teď by to mohlo ještě víc eskalovat," dodal.

Mohlo by se zdát, že s Woodsovým návratem teď budou turnaje bez jeho účasti méně sledované, zvlášť v době sociálních sítí. Ale na druhou stranu to není nic nového. Tomu čelí PGA Tour už posledních 20 let.

"Máme tu velkou skupinu mladých mezinárodních hráčů, které doplňují skvělí veteráni. Všichni v sobě mají hodně síly a dokazují to týden co týden. Čekají nás silné příběhy," nebojí se Monahan.

"Vezměte si už tak silnou PGA Tour a udělejte ji ještě silnější. A to neplatí pouze tehdy, pokud bude Tiger hrát. Faktem je, že přinese více pozornosti a z toho budou těžit všichni a všude. Je skvělé být zpět v této situaci," těší Monahana.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení