Bezchybná Spilková je v Dubaji jedinou ránu od TOP 10

Klára Spilková

Neúspěch v Q-school LPGA už zdá se hodila za hlavu a nyní se Klára Spilková soustředí už pouze na svůj poslední turnaj v roce 2017. Tím je jako již tradičně finále Ladies European Tour v Dubaji, do kterého nejlepší česká golfistka vstoupila parádně.

Po prvním kole je se skóre -2 na děleném 14. místě, když na vedoucí Thajku Supamas Sangchan ztrácí pouhé tři rány. Úvodní rundu navíc Spilková zvládla bez jediného zaváhání.

Do svého kola vstoupila brzy ráno na desáté jamce hřiště v Emirates Golf Clubu a po sedmi parech v řadě zaznamenala dvě birdie hned po sobě na jamkách sedmnáct a osmnáct.

A to bylo z jejího kola vlastně vše.

Na druhé devítce zaznamenala klidných devět parů a v době dohrání se pohybovala na konci elitní desítky. Z té sice odpoledne vypadla, ale je od ní vzdálena jen jednu ránu.

Ve vedení je 21letá Thajka Sangchan, která stejně jako česká profesionálka nezahrála ani jedno bogey, zaznamenala však o tři birdie více a zapsala skóre 67 ran (-5).

Ránu dne předvedla na tříparové jedenáctce Finka Noora Tamminen, která ze vzdálenosti 140 yardů zaznamenala hole-in-one. I díky tomu dělí s mínus čtyřmi druhé místo.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení