Spilková zahrála opět pod par, nepatrně si pohoršila

Klára Spilková

Naprosto bez problémů prošla Klára Spilková cutem na svém posledním letošním turnaji v Dubaji. Na finále Ladies European Tour se i v druhém kole dostala pod par hřiště, přesto si v leaderboardu nepatrně pohoršila. Se skóre -3 je na děleném 25. místě.

V prvním kole Omega Dubai Ladies Classic na hřiště Emirates Golf Clubu Spilková ani jednou nezaváhala a zahrál dvě birdie. Páteční druhá runda už ale byla jiná. I kvůli tomu, že si připsala bogey hned na první jamce.

Příliš ji ale nerozhodilo. Do pohody a červených čísel se 22letá Češka vrátila dvěma birdie v řadě na jamkách pět a šest.

Na druhé devítce to však zpočátku opět nebylo úplně ono. Další dvě bogey na jamkách třináct a patnáct Spilkovou ve skórkartě zabolely a v průběžném pořadí se kvůli tomu propadla až do čtvrté desítky.

Jenže stejně jako ve čtvrtek i v pátek zaskórovala jak na 17, tak 18 a na poslední možnou chvíli se díky skóre 71 (-1) dostala pod par i ve druhém kole. Celkově se posunula na -3, v pořadí si však pohoršila o jedenáct míst.

Parádní záchrana paru na 14. jamce

Zajímavostí je, že i když Spilková zahrála na turnaji už šest berdíků, ani jeden nepřišel osamoceně. Birdie zatím v Dubaji zapisuje ve dvojicích, když uspěla dvakrát na sérii jamek 17 a 18 a jednou na jamkách 5 a 6.

Nejlepší kolo dne zaznamenala v pátek Nizozemka Anne Van Dam, která se dostala sedm ran pod par hřiště a se skóre -10 vede o dvě rány před Skotkou Kelsey MacDonald.

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení