V podmáčené JAR začal Petr Dědek jr. za +3

Petr Dědek jr

Přestože v úterý musel být tradiční Pro-Am na dalším turnaji European Tour v JAR zrušen, první kolo Joburg Open se ve čtvrtek nakonec odehrálo. Jediný český zástupce ve startovním poli Petr Dědek jr. došel kvůli horší druhé devítce za plus tři.

V Johannesburgu v uplynulých dnech skutečně pořádně napršelo a hráči se tak museli připravovat v hodně nestandardních podmínkách. Nakonec se ale organizátorům podařilo obě hřiště Firethorn a Bushwillow připravit ke hře a 240 hráčů tak mohlo ve čtvrtek vyrazit do boje.

A to i přesto, že ještě o dva dny dříve to v resortu vypadalo takto.

Dědek vyrazil v prvním kole na těžší hřiště Firethorn a nezačal vůbec špatně. Díky birdie na třetí jamce se dostal rychle pod par, stejně rychle však kvůli double bogey na čtyřce zamířil do plusových čísel.

Díky birdie na devítce se ale v polovině kola vrátil do paru.

Druhých devět jamek už ale bylo horších. Mladý český profesionál už nepřidal žádné další birdie a kvůli třem bogey na jamkách 10, 16 a 18 se musel spokojit s výsledkem 75 ran (+3).

Nejlépe do turnaje vstoupil domácí Keenan Davidse, který stejně jako všech šest hráčů na děleném druhém místě hrál na hřišti Bushwillow, kde se stejně jako na druhé osmnáctce mohlo na fairwayích stavět.

I to pomohlo Davidsemu ke skvělému skóre 63 ran (-8) a vybudování si nejmenšího možného náskoku jedné rány. Na polovině jamek zahrál Jihoafričan birdie, jediné bogey zaznamenal na šestce.

"Jsem samozřejmě šťastný. Tvrdě dřu, ale v minulém týdnu na Mauriciu jsem nehrál dobře," řekl po dohrání lídr, který kvůli onemocnění celé rodiny strávil předešlé čtyři dny v nemocnici s chřipkou.

I proto neměl před domácím turnajem žádná očekávání, to se však po prvním kole nejspíše změnilo: "Do týdne jsem šel s tím, že si ho hlavně chci užít. Takže mám velkou radost z toho, že hraji dobře."

Průběžné pořadí turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení