Lukáš Tintěra už nechce být mrtvola: Snad bude Penati nakopávákem

Lukáš Tintěra

Neprožívá zrovna dobrou sezonu. V pátek odpoledne jste ale mohli vidět na tváři Lukáše Tintěry úsměv. Měl za sebou povedené kolo na Penati, které ho sice neposlalo do víkendového programu, ale dodalo mu sebevědomí do další práce.

Tintěra se tak s D+D REAL Slovakia Challenge rozloučil už po dvou kolech. Po výsledcích 75 a 70 skončil celkově jednu ránu nad parem hřiště a o čtyři za cutem. Letos to byl pro něho na Challenge Tour šestý neúspěšný pokus.

"Jsou to trochu smíšené pocity. Radost a smutek v jednom. Se sedmi birdie si říkáte, že to na cut mohlo být, ale stejně to beru pozitivně, protože jsem po dlouhé době zahrál na Challenge Tour pod par," přiznal po dohrání Tintěra.

Ten se na druhém nejvyšším evropském okruhu dostal pod par poprvé od loňského srpna, kdy zahrál první kolo na Madeiře za 70 (-2). Ani tehdy to ale na cut nestačilo, ve 2. kole si pohoršil o ránu, která ho stála postup.

O víkendu si tak na Challenge Tour zahrál naposledy na Kunětické Hoře v roce 2014. A i když to nevyšlo ani tentokrát na Penati, ma dobrý pocit.

"Radost mám především ze svých želez a wedgí, dnes bylo nádherné se na to koukat. Co mě ale naopak vůbec nebavilo, to byl driver z týčka. Kvůli němu jsem dnes ztratil čtyři rány," litoval ztráty své někdejší největší zbraně. "Vždycky jsem si myslel, že driver je má přednost, ale už asi stárnu. A přednosti jsou někde jinde," dodal s hořkým úsměvem.

Kde u něho tentokrát hledat hlavní rozdíl mezi prvním a druhým kolem? "Ve čtvrtek dost foukalo. Navíc jsem dal tři trojputty, na greenech jsem byl hodně špatný. V to byl asi největší rozdíl."

Pátečnímu zlepšení přitom vůbec nic nenasvědčovalo. V noci před druhým kolem ho přepadla zimnice, ráno se Tintěrovi motala hlava a na drivingu se podle vlastních slov nemohl trefit do míče.

"Dal jsem si nějaké iontové nápoje, pořád jsem si poléval hlavu a šlo to. Ono to je možná někdy lepší, když mám v hlavě takový zmatek. Protože pak na hřišti moc nemyslím a hraju lépe," pokrčí rameny.

Začarovaný kruh

Celkově je na Lukáši Tintěrovi vidět velké zklamání. Moc dobře ví, že jeho výsledky z posledních let nejsou nikterak zaznamenání hodné.

"Samozřejmě očekávání jsou úplně někde jinde a zklamání je tak velké, že to hodně mrzí. Člověk pořád věří, že to bude lepší, dělá pro to všechno... Snad bude konec sezony lepší," nepřestává věřit hráč z Karlových Varů.

Druhé kolo z Penati tak chce využít nejen ke zlepšení nálady, ale i dalších výsledků: "Hrozně bych si přál, aby pro mě bylo nakopávákem. Aby ta moje čísla zase nějak vypadala, aby byl vidět můj potenciál. A ne, abych po hřišti chodil jako mrtvola, která dává jeden trojputt za druhým a neví, co má dělat."

Jenže ono už příliš turnajů, i když je teprve polovina července, nezbývá.

"Zní to hrozně, ale on je tady za chvíli konec sezony. Celou zimu čekáš na to, až to začne, a ono všechno tak rychle uteče a sezona je skoro pryč," připouští Tintěra, který se nyní pokusí co nejlépe připravit na její vrchol: "Ten bude určitě na Albatrossu, to je taková třešinka na dortu."

A co q-school? "Asi k ní opět nebudu směřovat. Vím, že by mě to stálo až moc peněz a v domácím žebříčku na tom nejsem moc dobře," připouští Tintěra s vědomím, že pokrytí cestovních nákladů na kvalifikační cestu dostanou jen ti nejlepší z pořadí Order of Merit české PGA

"Je jedno s druhým. Čím víc hraješ Challenge Tour, tím je sezona dražší, a když se ti nedaří, tak si podkopáváš sebevědomí. A nedaří se ti ani na českých turnajích, kde by sis měl něco vydělat. Jenže když nebudeš hrát Challenge, tak se nikam neposuneš. Je to trochu začarovaný kruh," dodává Tintěra.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení