Dědek jr. zahrál v JAR kolo za +2. V ohrožení byla 59

Petr Dědek

Petr Dědek jr. je po nedohraném druhém kole turnaje European Tour v Jihoafrické republice na celkovém skóre +5. Jediný český účastník Joburg Open zahrál v pátek 73 ran (+2). K vidění byly hned dva ataky magického kola za 59 ran. V polovině turnaje vede Fin Pulkkanen.

Dědek měl v pátek před sebou druhé hřiště turnaje Bushwillow, které má par 71. Začal na něm bogey na trojce, ale jamky č. 5 a 6 znamenaly dvě birdie po sobě. Po paru na sedmičce zakončil první devítku s bogey a birdie, a tak měl po první polovině kola nadějné skóre -1.

Dvě bogey na 13 a 14 přehouply mladého českého profesionála do plusu, ale na nulu se dostal Dědek berdíkem hned na následující jamce. Bohužel dabláč na 16 ho připravil o lepší skóre.

Velké věci se děly na čele leaderboardu. Naprosto fantasticky byl na tom po 14 jamkách Angličan Charlie Ford, když měl na kontě šest berdíků a dva eagly. S průběžným skóre -10 měl před sebou čtyři jamky na zahrání magické 59, z nichž na třech z nich skóroval v prvním kole.

Ford ale už v pátek neskóroval, naopak zapsal na hřišti Firethorn s parem 72 dvě bogey na 16 a 17, a dokončil druhé kolo se skóre 64 (-8). Celkově je dělený osmý.

61 ran zahrál v pátek Ind Shubhankar Sharma. Tomu by na skóre 59 stačilo zahrát o ránu hůře, než Fordovi, protože hrál kratší Bushwillow, ale měl k tomu paradoxně dál, i když zahrál lepší výsledek.

Zahrál čisté kolo, v němž si deset berdíků rozdělil rovnoměrně na obě devítky. Na skóre -10 se ale dostal až na sedmnáctce, takže na rekordní zápis to rozehrané neměl tak dobře jako Ford. V polovině turnaje ale ztrácí jedinou ránu na vedoucího Pulkkanena.

Ten zahrál v pátek také mimořádně dobře, a to především na prvních šesti jamkách, kde zapsal šest birdie v řadě. Další přidal na 11 a 12. "Byl to dnes dobrý start. Opravdu mi to šlo s putterem a také jsem skvěle trefoval drivy. Je to fantastický pocit takhle hrát," komentoval Fin.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení