Garcia se stal poprvé hráčem roku European Tour

Sergio Garcia

Sergio Garcia se dočkal ocenění, které potvrdilo jeho úspěšnou sezónu. Byl jmenován Hráčem roku 2017 na European Tour. Titul získal především za svůj průlom na major turnajích, když v dubnu zvítězil na Masters v Augustě.

Oblíbený španělský hráč má za sebou životní sezónu na globální úrovni. Na European Tour vyhrál tři turnaje, včetně slavného Masters, kde v play off porazil svého kolegu z Ryder Cupu Justina Rose.

Po slavných předchůdcích Seve Ballesterosovi a José María Olazábalovi se stal třetím Španělem, který na sebe oblékl zelené sako. Symbolické je, že to bylo v den Ballesterosových 60. narozenin. Španělská legenda vyhrála ocenění Hráč roku European Tour třikrát v letech 1986, 1988 a 1991.

"Je to veliká čest," uvedl Garcia, jehož rok oslav byl bohatší o svatbu s Angelou Atkins v červenci. "Myslím, že jak na hřišti, tak i mimo něj jsem prožil jedinečný a neuvěřitelný rok, který si budu určitě pamatovat celý život."

"Pět z nás, kteří jsme byli mezi prvními pěti hráči v Race to Dubai, ukazujeme skutečnou sílu European Tour a evropských hráčů jako jednotlivců. Doufáme, že v tom budeme pokračovat i příští rok v Paříži," řekl Garcia v souvislosti s příštím Ryder Cupem.

Garcia začal sezónu vítězstvím na Omega Dubai Desert Classic v únoru. Bylo to jeho první vítězství na European Tour po třech sezónách. O dva měsíce později slavně zvítězil na Masters a prolomil tak konečně své prokletí na majorech. Do třetice vyhrál v říjnu doma ve Valderramě na turnaji, který hostila jeho nadace.

Na Andalicia Valderrama Masters byl také poctěn čestným doživotním členstvím European Tour. "Sergio je skvělým ambasadorem naší hry a neskutečný talent, takže nebylo překvapení, že jeho vítězství na Masters mělo ohlas po celém světě," uvedl šéf PGA Tour Keith Pelley.

"Už to samo o sobě by možná stačilo, ale přidal k tomu ještě dvě prestižní vítězství. Měl jednoduše skvělou sezónu a po právu si zaslouží titul Hráč roku," dodal Pelley.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení