Spilková se rozloučila s životní sezónou kolem za -2

Klára Spilková

Sezóna Kláry Spilkové skončila. Na finále Ladies European Tour v Dubaji zahrála poslední kolo stejně jako to první, tedy za výborných 70 ran, což pro ni znamená dělené 36. místo. V celkovém pořadí Order of Merit 2017 jí patří skvělé 4. místo.

Česká jednička zahrála poslední kolo na Omega Dubai Ladies Classic o čtyři rány lépe než v sobotu, kdy se jedinkrát nedostala pod par. Naopak vyrovnala své pondělní nejlepší kolo turnaje za 70 ran.

Na rozdíl od předchozího dne ji parádně vyšel úvod kola, když skórovala na jamkách č. 2, 3 a 6. Škoda dvou bogey po sobě na 8 a 9, po kterých měla z úvodní devítky skóre -1.

Po třech parech na úvod druhé devítky Spilková skórovala na 13, pak přišlo bogey na 14, a už páté birdie dne na 15. Na závěr kola, turnaje i sezóny přišly tři pary v radě, po kterých dvaadvacetiletá Češka ukončila turnaj s celkovým skóre -3. Na čelo leaderboardu jí chybělo 12 ran.

"Chtěla jsem hrát líp, ale nějak to tam nepadalo. Ve třetím kole jsem udělala dvě chyby, a to se podepsalo na výsledku. Jinak je to můj nejoblíbenější turnaj roku, na skvělém hřišti, které mám ráda," uvedla Spilková.

V Dubaji si připsala 3180,52 eur a v celkovém pořadí Order of Merit udržela vynikající čtvrtou příčku za celkové prize money 104 717, 99 eur. Jak velký rozdíl oproti loňsku, kdy bojovala o setrvání na LET.

"Minulou sezonu jsem musela hodně bojovat. Letos to bylo úplně jiné. Samozřejmě, že všechno se odvíjelo od vítězství v Maroku," připomněla Spilková svůj dubnový největší úspěch kariéry.

"Jsem ráda, že jsem sezonu dobojovala. Po stránce golfu jsem na tom dobře, a ještě klidně bych si někde zahrála, ale pocítila jsem náročný přesun z kvalifikace o LPGA v Americe," připomněla ještě čerstvý boj o kartu na nejvyšší zámořskou túru.

V Emirates Golf Clubu rozhodlo o vítězce až dramatické play off. Se skóre -15 dlouho čekala v klubovně vedoucí Francouzka Celine Herbin, jak odpoví soupeřky na její vynikající kolo za 64 ran, kterým se do průběžného vedení dostala z 12. místa po pátku.

Stejného výsledku po čtyřech kolech nakonec dosáhly ještě dvě hráčky a tak se šlo do tříčlenného play off. A byla to Herbin, která odpadla jako první, když zahrála doublebogey na jedničce, zatímco Američanka Angel Yin a Korejka In-Kyung Kim zahrály birdie.

Rozuzlení přišlo na dvojce, kde Yin opět skórovala, zatímco Kim zahrála jen par. Z vítězství na posledním turnaji LET se tak radovala teprve devatenáctiletá Američanka.

Konečné výsledky turnaje naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení