Další útok na 59! V JAR touží po prvním triumfu mladý Ind

Shubhankar Sharma

Jednadvacetiletý Ind Shubhankar Sharma pokračuje na Joburg Open ve skvělých výkonech. Poté, co na čtvrtém podniku nové sezóny European Tour zahrál ve druhém kole famózních 61 ran, zahrál v sobotu opět vynikajících 65, a s náskokem pěti ran vede.

Ještě lépe než on zahrál ve třetím kole Švéd Christofer Blomstrand, který měl v den svých 26. narozenin velkou šanci zahrát magických 59 ran. Stejně jako o den dříve Sharma a Charlie Ford ale neuspěl.

Blomstrand byl na -7 už po první devítce. Na desítce sice přišlo bogey, ale po následné sérii tří birdie a eaglu byl čtyři jamky před koncem kola na -11. Veliká šance ale zůstala nevyužita. Místo potřebných dvou berdíků přišlo už akorát bogey na 18. jamce.

Za druhým Blomstrandem jsou v Johannesburgu o ránu dělení třetí Jihoafričan Erik Van Rooyen a Angličan james Morrison.

Pokud však Sharma nevychladne, budou ho jeho pronásledovatelé těžko nahánět. Ind hraje teprve svůj desátý turnaj European Tour skvěle. Na devíti z nich dokázal projít cutem a před týdnem v Hong Kongu se umístil v TOP 10.

"Chtěl jsem dnes hrát stejně jako včera, i když vím, jak těžké je navázat na tak nízké skóre. Jsem ale opravdu hrdý na to, jak jsem dnes pokračoval," uvedl Sharma, který původně zvažoval, jestli do JAR vůbec pojede.

"Měl jsem ještě víza, ale za sebou tak dlouhou sezónu, že jsem přemýšlel, jestli nebudu odpočívat. Jsem opravdu šťastný, že jsem to neudělal. Musím zůstat uvnitř sebe a hrát jen proti hřišti. Viděli jste, že tu hráči mohou zahrát klidně -7 nebo lépe. Musím zůstat klidný a nic na své hře neměnit," dodal.

Turnaj je součástí kvalifikační série The Open. Místo v Carnoustie získá nejlepší trojice ze zatím nekvalifikovaných hráčů. Takový je v leaderboardu pouze jediný – Dylan Frittelli na děleném 50. místě.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení