Hráči se baví a pletou si formát. Prohání je Lexi

Lexi Thompson

V Naples na Floridě pokračuje poslední letošní turnaj pod hlavičkou PGA Tour. Neoficiální QBE Shootout má za sebou deštivou sobotu, ve které se do čela posunula dvojice Shane Lowry a Graeme McDowell. Výrazně si polepšila i jediná žena v turnaji Lexi Thompson po boku Tonyho Finaua.

V turnaji dvanácti dvojic se hrálo druhé ze tří kol systémem modified alternate shot. To znamená, že oddrivovali oba hráči, vybrala se lepší rána, a dál se hrálo na střídačku s tím, že druhou ránu zahrál hráč, jehož drive nebyl vybrán.

Přineslo to pochopitelně horší výsledky než v pátek, kdy se hrálo formátem scramble, tedy se po drivech vybrala lepší pozice a z ní hráli opět oba hráči tímto způsobem až do jamky.

Ve vedení se udržel pár Steve Stricker, Sean O´Hair, ale je to především zásluhou pátečního výsledku 57, protože v sobotu donesla dvojice o 12 ran horší skóre. Čelo leaderbordu tak dělí s McDowellem a Lowrym, kteří zahráli 64. Oba páry jsou na skóre -18.

"Vypadá to, že je to formát, který nám vyhovuje, ale ve skutečnosti je to jeden z nejtěžších formátů v golfu," řekl McDowell. "Když hrajeme z odpaliště dvěma míčky, je to, zdá se, víc na pohodu," usmíval se vítěz US Open z roku 2010.

Pravdou je, že hráči se v Naples především skvěle baví, ačkoliv i tam se hraje o statisíce dolarů. Někteří si před ranou prý dokonce nemohou vzpomenout, jaký formát se ten den hraje. "Snažíme se dostat do soutěžního rytmu," smál se McDowell.

"Včera jsem byl na začátku trochu zmatený, ale je to skvělá zábava. Golf je jinak trochu monotónní. Hrajete 18 jamek čtyři dny po sobě jak na běžícím pásu, takže tohle je příjemná změna," dodal Lowry.

Velikým překvapením jsou výkony smíšené dvojice Thompson – Finau. Lexi je sice na turnaji podruhé, na rozdíl od nováčka Finaua, ale jako žena hraje s muži z jejich odpališť. Přesto pár zahrál šest birdie v řadě na posledních šesti jamkách, zapsal druhý nejlepší výsledek dne (66) a ztrácí tři rány na vedení.

"Většinou jsme vybrali Tonyho drive, takže to nám velmi pomohlo. Zahrál několik skvělých ran, včetně flop shotu na sedmnáctce, což byla pravděpodobně nejlepší rána, kterou jsem v životě viděla," smála se Thompson, který si v Naples užívá konec strastiplného roku.

Průběžné výsledky turnaje sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení