V JAR se bude dohrávat až v pondělí. Ind si musí počkat

job1.jpg

Při svém teprve desátém staru míří Shubhankar Sharma za svým prvním vítězstvím, ale v neděli se ho jednadvacetiletý Ind ještě nedočkal. Počasí nedovolilo dohrát turnaj v plánovaném čase a rozhodne se tak až pátý den. Sharma vede o čtyři rány.

Organizátoři museli přerušit finálové kolo, když byl poslední flight teprve na osmém greenu. V mracích se blýskalo a posléze přišel i silný déšť, který zalil hřiště vodou. Sharma byl v tu chvíli bezpečně na osmém greenu s náskokem čtyř ran před Erikem van Rooyenem.

Ten se ale nevzdává. Do posledního kola šel ze třetího místa se ztrátou šesti ran, ale dvě již umazal, když zahrál na osmi jamkách čtyři birdie. Navíc v době přerušení byl po parádní přihrávce do devátého greenu od dalšího berdíka jen na doklepnutí.

Sharma stihl do přerušení zahrát dva berdíky na sedmi jamkách. "Je velmi klidný, sedí v hráčském salónku a telefonuje. Nezdá se, že by měl obavy z počasí nebo se staral, kdy se začne hrát," stálo na Twitteru Asian Tour, jíž je mladý Ind členem.

"Půjdu na to zítra jako kterýkoliv jiný den," řekl pak Sharma. "Udělám to samé, co jsem dělal poslední čtyři dny. Není to frustrující, bohužel jsem to však dnes nemohl dokončit. Zrušil jsem letenky, ale to bylo v mé pozici snadné rozhodnutí," uvedl.

"Když jsem viděl na sedmé jamce přicházet mraky, modlil jsem se, abychom to mohli dokončit. Nepovedlo se, ale hraji dobře, tak v tom chci pokračovat," dodal Sharma.

Sharmovi s Rooyenem by neměly uniknout dvě ze tří kvalifikací na The Open. O tu třetí bude ještě velký boj. K tomu zahrát si příští rok v Carnoustie na posledním majoru sezóny mají zatím nejblíže dělení třetí Tapio Pulkkanen a James Morrison, kteří ztrácejí na 2. místo 4 rány.

Pondělní start čtvrtého kola je naplánovaný na 7.30 místního času.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení