European Tour má nového vítěze. Může se těšit na The Open

Shubhankar Sharma

Seznam vítězů European Tour je bohatší o další jméno. Joburg Open v JAR ovládl jednadvacetiletý Ind Shubhankar Sharma. Na triumf si musel počkat až do pondělí, neboť v Johannesburgu nedovolilo počasí dokončit turnaj v plánovaném termínů.

Sharma vedl v době přerušení o čtyři rány, ale bylo jasné, že hned jak se program v pondělí opět rozběhne, o jednu ránu z náskoku přijde. Jeho pronásledovatel Erik van Rooyen si totiž v neděli svou druhou ranou na devítce přihrál tak geniálně, že mu stačilo jen doklepnout do eaglu.

To už ale musel udělat až v pondělí, protože než došel na green, zazněl klakson oznamující přerušení kvůli bouřce. Organizátoři doufali, že se začne znovu hrát ještě v neděli, ale nakonec museli nedělní program ukončit, hřiště bylo pod vodou.

Následující den Ind konečně dotáhnul do konce svou jízdu za prvním titulem, kterou začal už v pátek fantastickým kolem za 61. Stejně jako Van Rooyen o den dříve zahrál birdie na devítce, druhou devítku šel na jistotu v paru a udržel bezpečně za zády svého jihoafrického pronásledovatele o tři rány.

"Cítím se naprosto úžasně, že jsem tady vyhrál. Že sem pojedu, jsem se rozhodl teprve před týdnem, a jsem opravdu šťastný, že jsem jel. V Jižní Africe jsem poprvé a pochybuji, že na tuto zemi někdy zapomenu," uvedl vítěz, který se na poslední chvíli rozhodl využít vízum.

Kromě finanční prémie 161 790 eur a karty na European Tour na aktuální sezonu plus dvě následující, si Sharma vybojoval také pozvánku na The Open 2018. Joburg Open je totiž součástí kvalifikační série na poslední major sezóny.

Ve hře byli tři místa. Na The Open se může těšit také druhý Van Rooyen a dělený třetí Shaun Norris. S nim se na třetím místě umístil Tapio Pulkkanen, ale pro Norrise rozhodlo lepší umístění ve světovém žebříčku.

Konečné výsledky turnaje zde.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení