Do boje o Ladies European Tour jdou také 2 Češky

Lucie Hinnerová

Stejně jako ve finálové fázi Q-school LPGA i v závěrečné bitvě o karty na Ladies European Tour se představí dvě české hráčky. Jen místo Kláry Spilkové a Karolíny Vlčkové to budou Šideri Váňová a Lucie Hinnerová. První kolo startuje už v sobotu!

Celkem 106 hráček z 18 zemí se utká v turnaji na pět kol o 25 plných karet na Ladies European Tour pro rok 2018. Pět nejlepších hráček se může těšit na kategorii 5b, která zajistí start více méně na všech turnajích LET, dalších dvacet na kategorii 8a.

Velmi blízko byla zisku karty v loňském roce Šideri Váňová. Na finálové fázi v Maroku prošla cutem po čtvrtém kole, a ještě čtyři jamky před koncem kola pátého jí ke kartě chyběla jediná rána. Tu ale neuspala a musela se spokojit s kategorií 9b.

S tou se ale na žádný turnaj Ladies European Tour v tomto roce nepodívala, a tak musí věřit, že to vyjde tentokrát. Pravidla jsou ale trochu jiná. Zatímco v minulosti získávalo plnou kartu nejlepších 30 hráček, nyní jich je jen 25 a navíc jsou rozděleny do dvou kategorií.

Váňová ale může být optimistická. Nejen na LETAS letos podávala dobré výkony a vedle toho zazářila v první fázi kvalifikační školy. Na svém marockém turnaji dokonce po úvodních třech kolech vedla a nakonec skončila třetí, bezpečně na postupovém místě.

Hrát se navíc bude znovu i na hřišti PalmGolf, které ještě doplní Amelkis. A právě na PalmGolf Váňová vyrazí v prvním kole, když půjde v jednom flightu s Mirelou Prat a Rachel Raastad (z jedničky v 9:22). V neděli půjdou z desítky na Amelkis v 10:11 místního času.

Druhou Češkou ve startovním poli je Lucie Hinnerová (na snímku). Té budou dělat společnost Maria Palacios Siegenthaler a Lauren Taylor. V sobotu začnou na jedničce PalmGolf v 10:11, v neděli o hodinu dříve na desáté jamce hřiště Amelkis.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení