LPGA rozdá rekordní 1,5 miliardy. Bude mít 34 turnajů

LPGA

Stejný počet podniků, ale rekordní prize money bude mít v příští sezóně zámořská LPGA, jejíž kalendář zveřejnili ve středu zástupci nejprestižnějšího ženského světového okruhu.

LPGA 2018 bude čítat 34 turnajů. Tři podniky z kalendáře pro následující sezónu zmizely, zatímco je tři další nahradily. Dva z nich se budou konat na západním pobřeží USA, ten zbývající v Číně.

Sezóna opět začne v Karibiku 25. ledna na Pure Silk Bahamas Classic na Paradise Island, a skončí 18. listopadu v Naples na Floridě sezónním finále CME Group Tour Championship. Zatímco v roce 2017 byl součet odměn ze všech turnajů 65 milionů dolarů, následující rok se zvýší téměř o 4 miliony na celkovou sumu v přepočtu 1,5 miliardy korun.

Prvním novým turnajem bude HUGEL-JTBC Championship v oblasti Los Angeles v dubnu v zatím neoznámeném resortu. O týden později bude následovat druhý nový podnik, kterým se LPGA vrátí do San Francisca do Lake Merced Golf Clubu.

Třetím nováčkem v rodině LPGA bude říjnový turnaj v Šanghaji jako část podzimního asijského turné. Titulární sponzor a hřiště budou známí později.

"Pravděpodobně nejdůležitějším aspektem kalendáře je jeho konzistence v nabízení silných příležitostí k hraní jak v Severní Americe, tak i ve světě. S tím, že podíl mezinárodních turnajů každý rok stoupá," uvedl komisionář LPGA Michael Whan.

"Jednoduše není ve světe lepší příležitost k hraní, pokud vezmeme v úvahu odměny, televizní pokrytí a sílu startovního pole. Je to vzrušující doba, která momentálně v ženském golfu panuje. Téměř na každém podniku vidíme bojovat proti sobě ty nejlepší hráčky ze všech koutů světa," těší Whana globální síla LPGA.

Bohužel i příští sezónu se v ní natrvalo neobjeví žádná česká hráčka. Nejblíže aspoň k částečné kartě měla Klára Vlčková, ale nezvládla poslední kolo finále Q School. Tu si zahrála také Klára Spilková, ale neprošla cutem.

Čeští fanoušci tak budou moci sledovat aspoň dvě hráčky s českými kořeny. Mezi špičku LPGA patří obě sestry Kordovy, které mají americké občanství. Vlčková bude hrát nižší Symetra Tour. Loni dostala sponzorskou pozvánku na major KPMG Women´s PGA Championship i Spilková.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení