Češkám se úvod příliš nevyvedl, ale šance na LET žije

Šideri Váňová

Ani jedna z českých hráček startujících na Q-school Ladies European Tour v Maroku nefiguruje po prvním kole mezi pětadvacítkou postupujících. Jak Lucie Hinnerová, tak Šideri Váňová však neztrácí mnoho, aby nemohly stále pomýšlet na to, že si příští rok zahrají nejvyšší evropskou túru.

Lépe zahrála Hinnerová, která v prvním ze čtyř kvalifikačních kol zahrála 73 ran. Stačí to na průběžné dělené 55. místo. Váňová zahrála jen o ránu hůře a je zatím dělená 68. První jmenovaná zatím ztrácí na postup dvě, druhá tři rány.

Hinnerová nasbírala výsledek +1 dvěma berdíky a třemi bogey. Ta přišla na jamkách č. 4, 13 a 14. Skórovala po sobě na pětce a šestce.

Váňová zahrála sice hned pětkrát birdie, ale také tři bogey a především dvě doublebogey. Ty přišly na jamkách č. 3 a 8. Naopak parádně ji vyšla druhá devítka, kde nasbírala všechny své berdíky.

Na prvním místě je po prvním kole Němka Luisa Dittrich, která zahrála 66 ran (-6). Následována je trojicí hráček se skóre -5. Hráčky, které jsou zatím na posledních postupových místech, sdílí 23. místo se skóre -1.

Prvních pět hráček po čtvrtém kole si zajistí plnou kartu na LET kategorie 5b. Dalších 20 profesionálek získá kartu kategorie 8a.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení