Skvělá Váňová je po dvou kolech Q-school LET na postup

Šideri Váňová

Šideri Váňová zahrála parádní druhé kolo (68 ran, -4) na Q-school Ladies European Tour a po dvou kolech je v Maroku na děleném 22. místě s průběžným skóre -2. To by v tuto chvíli na postup těsně stačilo. Lucie Hinnerová dělí po neděli 61. příčku.

Finále Lalla Aicha Tour School má za sebou dvě kola a z českých hráček je na tom zatím lépe Váňová. Neděle na hřišti Amelkis jí sedla mnohem víc než sobota na PalmGolf, kde zahrála 74 ran.

Tentokrát zapsala do skórkarty hned o šest ran nižší číslo, což ji vystřelilo z 68. místa po prvním kole do kýžené pětadvacítky, která si zajistí plnou kartu na PGA Tour pro sezónu 2018.

Váňová šla hřiště Amelkis od druhé devítky a hned na jedenáctce si připsala bogey. Berdíky na čtrnáctce a sedmnáctce ji ale dostaly pod par. Celkově byla pořád +1, ale to se mělo záhy změnit.

Jamky 2, 3 a 4 přinesly sekvenci tří birdie v řadě. Na šestce si sice připsala druhé a poslední bogey dne, ale poslední devítka ji vyšla a přinesla už šesté birdie druhého kola.

Lucie Hinnerová na tom byla po prvním kole o ránu lépe než Váňová, po dalších 18 jamkách je na tom o čtyři hůře. A tolik také po 36 jamkách ztrácí na postupové příčky. Potřebuje tak zahrát vynikající třetí kolo, aby se dostala do hry.

V tom druhém nastoupila také nejprve na druhou devítku. Po třech parech přišlo úvodní bogey. Do konce úvodní devítky pak ještě jedno, ale také jeden berdík. Na nulu se Hinnerová dostala hned na jamce č. 1, ale na sedmičce zapsala ještě jedno bogey. Zahrála tak stejně jako první den +1 (73).

Obě Češky se pro třetí kolo vrátí na hřiště PalmGolf. Váňová natýčkuje v 10.00 místního času, Hinnerová už o hodinu dříve.

Průběžné výsledky sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení