Váňová sahá po kartě na LET, Hinnerová ztrácí

Šideri Váňová

Opět po roce je Šideri Váňová v kvalifikační škole blízko zisku plné karty na Ladies European Tour. V Maroku je po třech z pěti kol se skóre -4 na děleném 16. místě, když karta čeká na 25 nejlepších hráček. Mezi ty se naopak s největší pravděpodobností nedostane Lucie Hinnerová.

Váňová poté, co skončila na turnaji první fáze Q-school třetí, potvrzuje letošní zlepšení výkony i ve fázi finálové. A to i přesto, že do ní nevstoupila nejlépe, když první kolo zahrála na hřišti PalmGolf za 74 ran (+2).

Jenže v tom druhém zazářila na oblíbeném hřišti Amelkis čtyřmi ranami pod par a pohodu si v pondělí přenesla i na hřiště PalmGolf, na které se podívala v turnaji už podruhé. A tentokrát s mnohem větším úspěchem.

Do svého třetího kola přitom nevstoupila ideálně a po úvodní devítce šla jednu horem kvůli osmi parům a bogey na sedmičce. Jenže zajíci se v golfu nepočítají po honu, ale po osmnácti odehraných jamkách.

A byly to pro Váňovou v pondělí příjemné počty.

Na druhé devítce se totiž vrátila do paru berdíkem na 11, a když si připsala další dva na jamkách 13 a 15, byla rázem mínus dva pro kolo a celkově mínus čtyři v turnaji. Poté sice přišlo bogey na šestnáctce, to ale napravila svým čtvrtým birdie dne na závěrečné osmnáctce.

Díky tomu si v průběžném pořadí polepšila už na dělené 16. místo, které by jí na konci turnaje stačilo k zisku karty kategorie 8a. Na elitní pětici, pro kterou je připravena kategorie 5b, zatím Váňová ztrácí tři rány.

Ze hry o karty je naopak s největší pravděpodobností Lucie Hinnerová. Ta se nedostala pod par v Maroku ani na třetí pokus, když tentokrát obešla hřiště PalmGolf za +5 a s celkovými sedmi ranami nad par dělí 84. příčku.

Průběžné pořadí Q-school LET naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení