OBRAZEM: Peklo a úleva. Boj golfistů o cut ve Skotsku

celá fotogalerie (16) » David Horsey

Jak nebe a dudy. Dvě kola letošního Scottish Open snad nemohla být rozdílnější. Zatímco během úvodní rundy se golfisté trápili, bojovali s nevlídným počasím i obtížným hřištěm, během toho druhého zachraňovali, co šlo. Chybělo málo a hvězdy turnaje by rychle vypadly.

Když Phil Mickelson dokončil 1. kolo na svém oblíbeném Castle Stuart, nestačil se divit. U jeho jména svítil výsledek +4. Jindy by se asi loučil s nadějí na postup, jenže čtvrteční divočina mu ještě dávala šanci na cut.

Silný vítr a náročné hřiště připravily golfistům dramatické chvilky. A tak jedni hráli z trávy vysoké, že jim z ní div nekoukala jen hlava, další zapadli do křovisek a třeba Patrick Reed bavil fanoušky tím, jak si z kopce, z něhož musel odehrát náročnou druhou ránu, udělal skluzavku.

Russell Knox pořadatelům spílal, že za takových podmínek měli hřiště upravit a nechat hráče startovat z kratších odpališť.

Fotogalerie

Zobrazit všechny fotografie (16)

I sami organizátoři následně uznali chybu.

"Zaznamenali jsme znepokojení od hráčů s ohledem na první kolo Aberdeen Asset Management Scottish Open. Uvědomujeme si, že jsme měli některá odpaliště posunout více dopředu s ohledem na předpověď velmi silného větru. To jsme ale neudělali, za což bereme plnou zodpovědnost," konstatovalo vedení European Tour v prohlášení.

Druhé kolo už bylo mírnější, a tak hráči stahovali, co šlo.

Nejlepší z nich v pátek zahráli 66 ran a postup zachránily i největší hvězdy skotského podniku. O víkendu si zahrají Američané Phil Mickelson, Patrick Reed i třeba Švéd Henrik Stenson.

Fotogalerie z úvodních dvou kol zde

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení