Ve Skotsku hořel slavný golfový hotel, 2 lidé zemřeli

Cameron House

Pokud jste někdy vyrazili na golfový trip do Skotska, je možné, že jste zde spali. Cameron House. Slavný hotel, který leží u největšího skotského jezera Loch Lomond, patří za časté útočiště golfistů, kteří vyrazí na přilehlá hřiště. Nyní se vzpamatovává z tragického požáru.

V bezprostřední blízkosti hotelu jsou oblíbená hřiště The Carrick a Loch Lomond, nejsou však jediná. Skotsko jako kolébka golfu nabízí stovky hřišť a v okolí jezera severozápadně od Glasgow jich je více. Carrick a Loch Lomond jsou však nejpopulárnější.

Podle serveru Bunkered obdržely záchranné složky informaci o požáru v pondělí v 6:50 ráno. Skotská policie následně prozradila, že dva lidé během neštěstí zemřeli. Podle BBC se mělo jednat o hosty hotelu.

"Více než 200 hostů muselo být evakuováno z budovy, která byla velmi výrazně poškozena," stojí v prohlášení policejních složek z Argyll & West Dunbartonshire. Řada hostů se nadýchala všudypřítomného kouře.

Podle nich byla jedna oběť požáru prohlášena za mrtvou přímo na místě, další zemřela už v nemocnici, kam bylo převezeno celkem sedm lidí.

Zástupci hotelu, který je oblíbenou destinací také pro svatebčany a gurmány, kteří vyhledávají michelinskými hvězdami ověnčeného kuchaře Martina Wisharta v restauraci Loch Lomond, oznámili, že nejsou schopni přijímat nové hosty minimálně v následujících 72 hodinách.

"Chtěli bychom požádat všechny hosty a návštěvníky, aby zůstali trpěliví, než záchranné složky určí celkové poškození a než se rozhodne, kdy budeme moci znovu otevřít," stojí na webu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení