Divoká jízda Váňové. Karta na LET je blízko!

Šideri Váňová

Už jen jediné dobré kolo dělí Šideri Váňovou od získání karty na Ladies European Tour. Po čtyřech z pěti kol Q-school je v Maroku na děleném 16. místě se skóre -5. Kartu na příští sezónu přitom získá 25 nejlepších hráček. Lucie Hinnerová neprošla cutem.

Stejně jako minulý rok je Váňová kartě na LET velmi blízko. Ve čtvrtém kole sice prožila divokou jízdu nahoru dolů, ale nakonec z toho bylo kolo s výsledkem -1, které ji udrželo v postupové pětadvacítce.

Váňová se během čtvrtého kola ocitla na chvíli dokonce v TOP 5. Pět nejlepších hráček kvalifikace přitom získá kartu nejvyšší kategorie 5b, která je vstupenkou víceméně na všechny turnaje LET.

To když byla česká profesionálka po sedmi jamkách čtvrtého kola na skóre -3, celkově -7, poté, co zahrála čtyři berdíky a jedno bogey. Pak ale přišlo velké klopýtnutí v podobě dabláče na tříparové osmičce.

Následujících šest jamek Váňová neskórovala, naopak si na třináctce a čtrnáctce připsala dvě bogey za sebou, která ji v tu chvíli z elitní pětadvacítky vykopla.

Závěr ale měla Váňová opět skvělý. Na posledních čtyřech jamkách zahrála dva berdíky (15 a 17) a dostala se zpět na postupové příčky. Čtvrté kolo na oblíbeném hřišti Amelkis nakonec zahrála za 71 úderů.

Navíc může stále reálně pomýšlet na umístění v TOP 5, na které ztrácí jen dvě rány. Jen dvě rány je však velký její náskok na první nepostupové místo. Ve středu tak Váňovou čeká ještě na hřišti PalmGolf velký boj. Začne ho v 10.18 našeho času.

Druhá česká zástupkyně na Q-school zahrála poprvé na turnaji kolo pod par. Výsledek 71 (-1), však Lucii Hinnerové již nestačil na postup do finále. Na cut pro nejlepších 60 hráček ztratila celkově čtyři rány, když odehrála kvalifikaci s výsledkem +6.

Průběžné výsledky Q-school LET sledujte zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení