Monty nechápe Američany: My jsme vás nepodceňovali

Colin Montgomerie

Colin Montgomerie se velmi podivil tvrzením jdoucím zpoza oceánu, že díky očekávané dominanci a sebedůvěře Američanů pro Ryder Cup 2018 se prestižní klání týmů USA a Evropy ocitlo "na hranici irelevantnosti". Skotská legenda naopak připomíná, kdo že to byl v Ryder Cupu ještě nedávno jasným pánem.

Od dominantního vítězství Američanů na domácí půdě v Hazeltine se, co se Ryder Cupu týče, množí úvahy, že Evropa nemá v nadcházejícím období šanci. Za rok se má hrát v Paříži a zejména v USA se běžně píše o tom, že Američané v Evropě jasně zvítězí. Poprvé od roku 1993.

Sebedůvěra amerického týmu byla v Hazeltine obnovena poté, co dva roky předtím vybouchl v Gleneagles poměrem 16,5:11,5. A podpořena byla říjnovým smetením mezinárodního týmu v Presidents Cupu v New Jersey.

Tyto úspěchy přiměly nejednoho z předních zámořských golfových novinářů k předpovědi minimálně jedné dekády americké dominance s tím, že Američané jsou mladí, talentovaní a hladoví po úspěších.

A to v době, kdy mnozí z těch, kteří pomohli Evropě k vítězství v osmi z deseti posledních Ryder Cupů, už jsou za zenitem.

"Kdokoliv tohle říká, měl by být opatrnější," varuje Montgomery, talisman všech evropských výběrů, ve kterých startoval, a kapitán vítězného týmu z roku 2010 v Celtic Manor.

"Nikdy jsme neřekli, že je Ryder Cup irelevantní, když jsme vyhráli osm z deseti podniků. Nebo snad ano?" dopálil se Monty.

"Pochopil bych, kdyby někdo říkal, že Amerika má momentálně sebevědomé a velmi talentované hráče. Jenže my máme také několik nastupujících hvězd," uvedl Montgomerie a jmenoval Španěla Jona Rahma nebo Angličana Tommyho Fleetwooda.

"Budou v našem týmu a velmi ho posílí oproti tomu, který prohrál v Hazeltine. Myslím, že není předem vůbec nic rozhodnutého, jak se píše v Americe. Bude to velmi těsné. Nejprve nás musí porazit třikrát v řadě, jako my je, aby mohl někdo psát o nějakém trendu," prohlásil hráč, který během osmi startů v Ryder Cupu neprohrál jediný single.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení