PGA Tour bude v Portoriku na rok "neoficiálně" pomáhat

Puerto Rico Open

Turnaj, který v roce 2015 vyhrál Alex Čejka a zaznamenal tak na něm své jediné vítězství na PGA Tour v kariéře, v příštím roce z kalendáře zámořské série na rok vypadne. Nahradí ho ale jiná, neoficiální a výjimečná akce, která bude Portoriku pomáhat.

PGA Tour se rozhodla na rok Puerto Rico Open, které se mělo hrát od 1. do 4. března proti turnaji WGC-Mexico Championship, zrušit a uspořádat místo něj v jiném březnovém termínu akci, jejíž výtěžek půjde na pomoc postiženým hurikánem Maria. 

Akce se zúčastní nejen golfoví profíci z PGA Tour, ale také jiní známí sportovci a celebrity. Zatímco turnaj se hrál na hřišti Coco Beach Golf & Country Clubu, tato jednorázová akce se uskuteční v TPC Dorado Beach.

"Puerto Rico Open bylo nedílnou součástí PGA Tour v posledních 10 letech a naše oddanost golfu na tomto ostrově nikdy nebyla větší. Doufáme, že tato výjimečná akce v roce 2018 co nejvíce Portoriku pomůže a připomene světu, že se jedná o prémiovou golfovou a cestovní destinaci," věří komisař PGA Tour Jay Monahan, který potvrdil, že v minimálně v dalších dvou letech se série na ostrov vrátí s tradičním turnajem na 72 jamek.

Hurikán Maria, který dosáhl stupně 4, dorazil do Portorika 20. září s větrem o rychlosti skoro 250 kilometrů v hodině a způsobil po celém ostrově škody za více než 90 miliard amerických dolarů.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení