Els vysvětlil svůj Tweet. Masters (zatím) nehraje

Ernie Els

Stačil jeden Tweet a pořádná novinářská kachna byla na světě. I my jsme se jí chytli, nebudeme říkat, že ne. Ernie Els se pochlubil pozvánkou na Masters a senzace byla na světě. Jak se ale později ukázalo, pro zkušeného Jihoafričana se nejedná o herní pozvánku.

Za vše vlastně může sám Big Easy, který přesně na Štědrý den napsal na Twitter, že děkuje za skvělý vánoční dárek. "Masters," doplnil Els a takřka všichni měli jasno - Ernie dostal speciální pozvánku na nejslavnější major.

Tu přitom pořadatelé z Augusty udělují jen velmi výjimečně. Zdálo se být ale pravděpodobné, že by se k ní tentokrát mohli uchýlit. Jedné z ikon golfu totiž loni vypršela pětiletá výjimka za vítězství na The Open 2012.

Na další majory už se tak musí kvalifikovat jasně danými kritérii, kterými třeba pro Masters jsou vítězství na turnajích PGA Tour nebo umístění do 50. místa ve světovém žebříčku k určitým datům.

A o to se nyní musí pokusit i Els.

Ten totiž o dva dny později uvedl na Twitteru vše na pravou míru. Pozvánka na Masters, kterou totiž obdržel, nemá nic společného s možností si turnaj zahrát.

"Práce na tom, abych mohl hrát, pokračuje," dodal odhodlaně.

Els chyběl na Masters od roku 1994 jedinkrát, když se do Augusty nedostal v roce 2012. Jeho nejlepším umístěním jsou dvě druhá místa v letech 2000 a 2004. Jestli si Masters ještě někdy zahraje, je tak ve hvězdách.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení