Stanislav Matuš se ve světovém pořadí posunul do tisícovky

Stanislav Matuš

Vítězství na turnaji Pro Golf Tour znamená pro Stanislava Matuše historicky první zápis do světového žebříčku. A to hned pořádný! Hráč Prague Golf Teamu se v novém vydání pořadí posunul do nejlepší tisícovky hráčů na světě.

Matuš v rakouském Haugschlagu v minulém týdnu dvě kola jasně dominoval. Byl po nich na skóre -17 a náskok v čele leaderboardu měl čtyři rány. Finálové kolo ale přineslo drama, po kterém mohl Matuš slavit až díky úspěšném play-off se Skotem Chrisem Robbem.

Od nové sezony přitom nejlepší čtyři hráči na každém turnaji Pro Golf Tour získají body do světového žebříčku. To se jako vůbec prvnímu Čechovi v historii podařilo Filipu Mrůzkovi, který vstoupil do tohoto roku třetím místem na turnaji v Egyptě, za což získal 1,6 bodu.

Nyní ho ale předskočil Matuš, který získal díky vítězství celé čtyři body a posunul se na 935. místo. Mrůzek si naopak v novém vydání žebříčku nepatrně pohoršil z 1310. na 1320. příčku. Ostatní čeští hráči jsou na "posledním" 1788. místě.

Na samé špici se nic nového neudálo. První místo stále drží s náskokem dvou a půl bodu Australan Jason Day. Druhý je Američan Jordan Spieth, na kterého se ale dotáhl díky vítězství na domácím Irish Open Rory McIlroy.

Kompletní pořadí světového žebříčku naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení