Woodse návrat povzbudil, rok 2018 ještě nemá naplánovaný

Tiger Woods

Jen den před svými 42. narozeninami, které oslavil v sobotu 30. prosince, se Tiger Woods na svém webu pořádně rozepsal nejen o uplynulém měsíci, během kterého prožil báječný návrat k soutěžnímu golfu, ale i o budoucnosti. Jaká přesně bude, zatím neví.

"Můj výkon na Hero World Challenge mě velmi povzbudil a věřím, že se jedná o začátek něčeho velkého. Abych byl upřímný, tak jsem nevěděl, co mám čekat, když jsem byl 10 měsíců mimo soutěžní golf. Odcházel jsem ale nadšený jak ze své hry, tak zdravotního stavu," nezastírá Woods. 

Tomu prý hodně pomohlo, hlavně po psychické stránce, že mohl před turnajem doma na Floridě potrénovat s Justinem Thomasem, Rickiem Fowlerem, Rorym McIlroyem a Dustinem Johnsonem. V Medalist Golf Clubu si prý užili spoustu zábavy a zahráli si o nějaké ty "drobné".

"Nebylo zde moc času na plnohodnotnou přípravu před turnajem, šlo asi o měsíc. Můj operatér mi ale fantasticky pomohl při rehabilitaci. Bylo to pomalé a někdy nudné, ale vyplatilo se to. Je pro mě velkým krokem, že jsem odehrál čtyři soutěžní kola bez bolest," těší Woodse.

I jeho prý překvapilo, že po 27 odehraných jamkách dokonce vedlo: "Věděl jsem, když jsem zahrál eagle na devítce, že jsem blízko. Je fajn hrát tak dobře poté, co jsem byl tak dlouho mimo hru."

Po turnaji si prý dal od golfu na týden pauzu, aby dal dohromady své tělo, které toho mělo po návratu do soutěžního zápřahu dost. Nyní už je ale opět v tréninkovém zápřahu a vyhlíží další turnaje.

"Hrozně rád bych měl v roce 2018 plný kalendář. Co to ale přesně znamená, jestli třeba i turnaje ve dvou týdnech po sobě, to ještě nevím. Musím pokračovat s prací na mém těle i hře a uvidíme, co z toho bude," nechce Tiger předbíhat.

Předpokládá se, že jeho dalším startem bude únorové Genesis Open, ani to ani žádný další start ale ještě potvrzený nyní.

"Přál bych si, abych věděl, kdy a kde budu hrát, protože na to se můžete lépe připravit, ale já zatím opravdu nevím," nezastírá Woods fakt, že sezonu ještě naplánovanou nemá.

Co už ale nyní jasné je, že do ní půjde bez trenéra.

V prosinci totiž ukončil spolupráci s Chrisem Comem: "Chtěl bych mu poděkovat za všechno uplynulou tvrdou práci. Vždy mu budu vděčný za to, co pro mě udělal a vím, že bude i nadále úspěšný."

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení