Turnaj LETAS se stěhuje. Z Casa Sereny na Konopiště

Casa Serena LETAS

Pouhý rok podle všeho vydržel turnaj nižší ženské profesionální série LETAS na Casa Sereně. Česká golfová federace, která za pořádáním akce stojí, totiž oznámila, že se druhý ročník bude konat na Konopišti. Navíc v jiném termínu a to o týden dříve.

Vše prozradilo odhalení aktualizovaného kalendáře ČGF pro rok 2018. Turnaj 2. Czech Ladies Challenge v něm je naplánován na 14.-16. června a jako místo konání je v něm uvedeno Konopiště.

Podle našich informací se ještě v nejbližších týdnech doladí všechny potřebné detaily, hotovo by mělo být do konce ledna. Zdá se, že po prvním ročníku skončil také titulární partner akce společnost Foxconn, která je spojena s hřištěm na Casa Sereně.

Úvodní ročník poznamenal požár v resortu, který zrušil finálové kolo. V náhradním play-off pro hráčky, které po druhém kole dělily první místo, zvítězila Francouzka Lucie Andre.

Z Češek skončila nejlépe tehdy čerstvá profesionálka Karolína Vlčková (T7). Celkem do finálového kola postoupila šest domácích golfistek, na hřiště se ale v sobotu 24. června ani jedna z nich nepodívala.

Další otázkou zůstává, jaké hráčky se turnaje letos zúčastní.

Termínově byl totiž posunut o týden dopředu, což znamená, že se bude krýt s German International Ladies Championship (14.-17. června), tedy MM Německa žen. Na něm ale tradičně startují nejlepší české amatérky, kvůli kterým však ČGF turnaj LETAS především pořádá.

Aktuální podobu turnajového kalendáře ČGF naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení