Vítěz US Open se vrací. Uvidíme ho na Albatrossu?

Michael Campbell

Vítěz US Open Michael Campbell oznámil, že se v roce 2018 vrátí k soutěžnímu golfu. Prozatím se hodlá zúčastnit několika turnajů European Tour, čili není vyloučené, že by jeho kroky mohly směřovat i na Albatross. Startovní pole Czech Masters by tak mohlo být bohatší o dalšího major šampiona.

To je však zatím jen možný scénář, byť není vyloučeno, že dojde k jeho naplnění. Hlavní zájem osmačtyřicetiletého Novozélanďana s maorskou krví je připravit se v soutěžním rytmu na sezónu 2019, kdy mu bude v únoru 50. let a tudíž získá právo startu na PGA Tour Champions.

"Rád bych zjistil, jestli se mi to bude líbit nebo ne," uvedl Campbell v rozhovoru pro server Bunkered.co.uk. "Moji přátelé a rodina by z toho byli nadšení, ale kdo ví. Mohu opět nenávidět cestování, teď nevím, ale je hezké mít takové neznámé očekávání," řekl někdejší šampion.

Svůj životní výsledek zažil v Pinehurst v roce 2005, kde vyhrál svůj jediný major titul, když zvítězil před Tigerem Woodsem. Ten samý rok vyhrál World Match Play Championship a stal se Hráčem roku na European Tour. Od té doby ale spíš bojoval jak na hřišti, tak i mimo něj.

V květnu 2014 se rozešel se svou ženou a odhlásil se z US Open s tím, že není na start na majoru mentálně připraven. Nezkusil to i přes fakt, že se hrálo opět v Pinehurst. Nestartoval ani příští rok, kdy mu vypršela desetiletá výjimka, kterou získal svým vítězstvím na US Open. Ten samý rok také formálně ohlásil odchod do důchodu.

"Jak všichni ví, a je to dobře zdokumentované, moje kariéra nebyla po roce 2005 nijak skvělá," prohlásil Campbell v září 2015. "I tak jsem ale pyšný na úspěchy, kterých jsem dosáhl."

Nyní je otec dvou synů, z nichž jeden se bude brzy ženit, a teprve druhý vítěz majoru z Nového Zélandu, připraven oprášit své hole. "Je správný čas na comeback a správné je i moje nastavení mysli. Budu si jen užívat, že jsem zase ve hře a nebudu od sebe chtít moc," dodal s úsměvem.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení