7 věcí, které se zaručeně stanou v roce 2018

Tiger Woods a Justin Thomas

Mrzí nás, že vás takto připravíme o několik málo golfových překvapení v následujícím roce, ale ono nám to prostě nedá. Když už máme tu schopnost předpovídat nejbližší budoucnost, prostě se tím musíme pochlubit. A jaký tedy bude golfový rok 2018?

Loni jsme měli při podobné věštbě více jak padesátiprocentní úspěšnost. Čtyřikrát jsme se nemýlili, třikrát jsme se podívali vedle.

Úspěšně jsme předpověděli, že Dustin Johnson bude světovou jedničkou, Klára Spilková vyhraje svůj první turnaj na LET, český hráč získá kartu na Challenge Tour a že se Karolína Vlčková kvalifikuje na Symetra Tour.

Nějakým nedopatřením se pak Rickie Fowler nestal poprvé v kariéře vítězem majoru, Tiger Woods neodehrál více jak deset turnajů a Phil Mickelson i nadále čeká na svůj další turnajový titul.

I letos jsme pak vysypali košík míčků do zbytků bramborového salátu a podívali se, co nás všechny čeká. A co se tedy stane v golfu v roce 2018?

Rickie Fowler konečně vyhraje major

Letos už je to prostě tutovka. Stoprocentní jistota. Rickie Fowler vyhraje major. A kdyby ne, tak určitě v roce 2019...

Tiger Woods vyhraje minimálně jeden turnaj

Pochybnosti jsou pryč, optimismus na místě. Tiger Woods se na turnaji Hero World Challenge vrátil k soutěžnímu golfu parádním výkonem a co především - konečně je zdravý. Chce mít pro rok 2018 plný kalendář, a to by bylo, aby to jednou "nezacinkalo".

Justin Thomas se stane světovou jedničkou

Fantom poslední sezony, vítěz FedEx Cupu a aktuální světová trojka. Až začne ve dvouletém cyklu světového žebříčku odepisovat často průměrné výsledky z roku 2016 a bude je nahrazovat dalšími a dalšími turnajovými tituly, předskočí Dustina Johnsona než byste řekli šlajs.

Evropané vyhrají v Paříži Ryder Cup

Zdá se to sice jako maximálně nereálná věc, ale bude to tak. Podceňovaní Evropané se v Paříži vrátí na rydercupový vrchol a opět uštědří sebejistým Američanům nepříjemný políček. Bude to těsné, ale vyjde to. Evropa vyhraje 15:13 a rozhodující bod získá Rory McIlroy.

Češi vylepší své maximum na Challenge Tour

Hned tři nejlepší čeští golfisté se mohou těšit na sezonu na Challenge Tour. K Filip Mrůzkovi s Janem Cafourkem se díky úspěchům na Pro Golf Tour přidá Stanislav Matuš, a to už je skutečně důvod se na sezonu těšit. Jeden z nich přitom vylepší české maximum, kterým je zatím dvakrát dělené šesté místo Jiřího Jandy. To znamená budeme mít TOP 5!

Klára Spilková postoupí na LPGA

Loni to v Q-school nevyšlo, ale pro Kláru Spilkovou se jednalo o další posun v cestě na golfový vrchol, kterým v případě žen LPGA je. Společně s prvním titulem na LET a čtvrtým místem v Order of Merit se jedná o zkušenosti, které letos nejlepší česká golfistka v zisk karty přetaví.

Nelly Korda vyhraje turnaj na LPGA

To mladší ze sester Kordových už za sebou nováčkovskou sezonu na LPGA má a nevedla si vůbec špatně. Několikrát přitom Nelly dokonce o víkendu zasáhla do boje o nejvyšší příčky, vždy jí ale něco chybělo. Letos už to ale klapne a vítězstvím naváže na starší Jessicu, která už má čtyři tituly.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení