Cafourek prožil vesmírnou rovnováhu, Matuš skončil v TOP 20

Jan Cafourek

Po úvodních dvou divokých kolech prožil Jan Cafourek na Penati klidnou sobotu a díky jedné ráně pod par hřiště si na D+D REAL Slovakia Challenge polepšil o osm příček. Stanislav Matuš skončil na turnaji Pro Golf Tour v elitní dvacítce.

Byly to v pátek obrovské nervy. Až čtyři birdie na posledních pěti jamkách poslaly Cafourka jako jediného Čecha do víkendových kol turnaje Challenge Tour na Slovensku. Sobotní runda pak byla od těch dvou předchozích naprosto odlišná.

A to z několika důvodů.

Zaprvé časově - Cafourek vyrazil společně se Samem Hutsbym na hřiště v 7:45 a za tři hodiny a dvacet minut bylo hotovo! Nikdo jim totiž nebránil v cestě, před nimi byl pouze osamocený Mats Soogard.

Třetí kolo pak bylo v podání českého profíka velmi poklidné. Zatímco ve čtvrtek zaznamenal jen devět a v pátek dokonce jen sedm parů, tentokrát jich zapsal do skórkarty celkem patnáct!

Jedinými třemi výjimkami byly dva berdíky na jamách 2 a 16 a bogey na desítce. "Dneska se ukázala vesmírná rovnováha. Co mi tam včera padlo, to dnes ne," zhodnotil Cafourek své kolo.

"Hrál jsem dobře, vytvářel jsem si spoustu šancí. Hlavně na první devítce jsem měl hodně krátkých puttů do birdie," pokračoval v popisování třetího kola, ve kterém se dostal jen dvakrát do problémů.

Ty první přišly na těžké desítce, kde zahrál své jediné bogey dne. Na sedmnáctce pak nechal svůj první putt hodně krátký, par ale zhruba ze tří metrů zachránil: "Jinak jsem více méně neustále doklepával do parů."

Pro méně proměněných puttů pak měl své vysvětlení: "Greeny se mi zdály trochu rychlejší než v předešlých dnech a nepodařilo se mi naladit na jejich tempo," prozradil Cafourek, který prošel cutem na Challenge Tour i v minulém týdnu v Dánsku.

Na Slovensku jsou na tom po 54 odehraných jamkách nejlépe Francouz Romain Langasque, Angličan Aaron Rai a Skot Scott Henry, kteří jsou na skóre -13. O ránu zpět je další Francouz Damien Perrier, který letos vyhrál turnaj Challenge Tour na Kunětické Hoře.

Průběžné výsledky turnaje na Penati naleznete zde.

Další povedený turnaj Pro Golf Tour má za sebou Stanislav Matuš. Hráč Prague Golf Teamu se v Düsseldorfu kolo co kolo zlapšoval a po výsledcích 72, 68 a 67 obsadil s celkovým skóre -3 dělenou 17. příčku.

Konečné výsledky turnaje v Düsseldorfu naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení