DJ byl na Havaji dominantní, vyhrál o 8 ran

Dustin Johnson

Jestli si někdo myslel, že by Dustin Johnson mohl zopakovat svůj kolaps z Číny, kde ve finálovém kole prohospodařil náskok pěti ran, mýlil se. Naopak, DJ tentokrát na Havaji své soupeře v neděli doslova přejel a před druhým Jonem Rahmem vyhrál o propastných osm ran.

Do finálové rundy Sentry Tournament of Champions přitom vstupoval s náskokem pouhých dvou ran, který měl na Briana Harmana. Johnson však vystřihl fenomenální kolo za 65 (-8) a 17. titul na PGA Tour si pohlídal.

Vítězstvím v Kapalue si navíc zajistil turnajový titul už v jedenácté sezoně v řadě. Triumf o osm ran se skóre -24 je nejjasnějším v jeho kariéře a díky vítězství si opět pojistil post světové jedničky.

V neděli si na turnaji šampionů, kterého se zůčastnilo všech pět nejlepších hráčů světa, vytvořil rozhodující náskok na úvodní devítce, po které vedl už o šest ran. To nejlepší si však schovával na úvod druhé devítky.

Na té sice stejně jako o den dříve zahrál bogey na jedenáctce, kontroval však opět eaglem na dvanáctce. A ne ledajakým! Na 430 yardů dlouhém čtyřparu ho dělily od hole-in-one pouhé centimetry!

Do eaglu tak pouze doklepával.

Drive Dustina Johnsona na 12. jamce

"Věděl jsem, že hraji dobře a na tomto hřišti se opravdu cítím příjemně. V týdnu jsem opravdu dobře drivoval. Věděl jsem, že dokud mi to tak půjde, bude to dobré," zhodnotil DJ svůj první turnaj v roce 2018.

Ten by tak opět mohl být z jeho pohledu povedený. Loni získal čtyři turnajové tituly, žádný ale nepřišel na majoru: "Je to pro mě skvělý start a pokusím se v tom pokračovat. Vše jde správným směrem."

Johnson byl na Havaji nejzkušenějším hráčem. Turnaje pro šampiony okruhu se účastnil už poosmé, když nikdo z ostatních ho nehrál více než čtyřikrát. Pro nakonec druhého Rahma se dokonce jednalo o premiéru.

Bylo to ale povedené seznámení s hřištěm Plantation, když po kolech 71. 70, 66 a 69 skončil se skóre -16 na druhém místě, o ránu před Harmanem. Čtvrté místo dělili Rickie Fowler, Pat Perez a Hideki Matsuyama.

Všichni si ale v průběhu neděle uvědomovali, že hraji pouze o druhé místo. "Nebylo to lehké," přiznal Rahm, který opět potvrdil, že se stává jednou z největších hvězd současného golfu.

Ve svých 23 letech se v novém vydání světového žebříčku posune už na třetí místo. Posune se před Justina Thomase, kterému se jako obhájci titulu turnaj příliš nepovedl a se skóre -4 skončil na děleném 22. místě.

Konečné pořadí turnaje naleznete zde.

Sestřih finálového kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení