Od mikrofonu zpět k bagu, Thomas zkusí Bonese

Jim Mackay

Velmi elegantně vyřešil snad krátkodobou ztrátu svého stálého kedíka Justin Thomas. Ten pro druhý havajský turnaj PGA Tour v úvodu roku sáhl po Jimu "Bones" Mackayovi, který dlouhá léta nosil hole Philu Mickelsonovi. Nyní už ale pracuje pro Golf Channel.

Thomas musel na Havaji operativně vyřešit zdravotní problémy svého dlouhodobého caddieho Jimmyho Johnsona. Ten si v říjnu poranil na CIMB Classic pravou nohu, a i když si myslel, že už je vše v pořádku, hřiště Plantation ho v minulém týdnu přesvědčilo o opaku.

Johnson na něm zvládl obejít jen dvě kola, než se s Thomasem dohodl, že si raději ještě dá pauzu a vše vyléčí. To by mělo trvat zhruba další měsíc.

"Tohle není nejlepší místo na chození, když jste měli nějaký čas ortézu. Myslel si ale, že to zvládne a v úvodních dvou dnech to šlo, i když chodil trochu pomaleji," okomentoval nepříjemnou situaci Thomas.

Pro zbývající dva dny turnaje šampionů už si ale raději vzal k bagu svého otce Mika, který mi v minulosti hole také nosil a naposledy spolu byli na hřišti v roce 2016 během QBE Shootout.

Thomas chce mít raději Johnsona po svém boku v plné síle: "Řekl jsem mu, ať si raději vezme tolik času, kolik bude potřebovat, a zajistí, že bude v pohodě pro turnaje v LA, jamkovku, Masters nebo cokoliv jiného. Chci, aby byl znovu stoprocentní."

Do té doby si Thomas najde náhradního kedíka. Pro Sony Open v tomto týdnu, kde bude také obhajovat titul, se pak dohodl s Jimem "Bones" Mackayem, který loni skončil po 25 letech služby u Phila Mickelsona. Od té doby pracuje jako odborník a expert pro zámořský Golf Channel.

"Nemohu se dočkat, bude to zábavné. Samozřejmě, že bych si přál, aby tu se mnou byl Jimmy a aby byl zdravý, ale Bones je velmi dobrá alternativa," nezastírá Thomas.

Ten navíc prozradil, že mu Mackay řekl, že naposledy kedil na hřišti Waialae v roce 1992, tedy rok před Thomasovým narozením. "Řekl jsem mu, že hřiště se od té doby trochu změnilo, ale že je lehké na naučení," dodal s úsměvem 24letý Američan.

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení