Mega šťastnej Mrůzek dřel i relaxoval: Měl jsem obrovské rezervy

Filip Mrůzek

Má za sebou rok, který sice nebyl úplně podle jeho představ, ale hodně mu dal. Filip Mrůzek na Challenge Tour končil často těsně pod hranicí cutu, kterou z deseti případů pokořil jen dvakrát. Na prahu nové sezony ale věří v lepší zítřky. I díky pohodě v osobním životě.

"Zima byla dobrá. Po Q-school jsem si dal tři týdny pauzu, kdy jsem nesáhl na hole a užíval jsem si pohody. Pak jsem se ale vrhnul do přípravy, když jsem přes zimu řešil hlavně fitko, ale samozřejmě i golfový trénink. Žádné zásadní změny v technice jsem ale neřešil, za což jsem rád," zrekapituloval své poslední týdny.

V kvalifikační škole skončil už v druhé fázi začátkem listopadu, když odstoupil po třech kolech. "Všechny tři dny to bylo blbé, vůbec nic mi nevycházelo. Byly to snad mé nejhorší tři dny v kuse, co jsem profesionál," popsal tehdy své rozpoložení.

Byl už hodně unavený, a to jak fyzicky, tak psychicky.

Na svém kontě měl v roce 2017 dvaatřicet odehraných turnajů, i proto se v zimní pauze zaměřil na posílení těla a s tím spojeného ducha se svým kondičním trenérem Svatoplukem Býmou.

"Přes zimu jsem se opravdu hodně zaměřil na fyzickou přípravu. Se Sváťou jsme hodně dřeli a nabral jsem celkem dost svalové hmoty a ještě více se zpevnil, což je znát hlavně při švihu. Věřím, že se to projeví v mé hře,“ dívá se na rok 2018 optimisticky.

Během konce roku mu ale zbyl čas i na osobní život.

Jako většina z nás navštívil během svátků svou rodinu, což v případě mamky znamená vždy cestu do Amsterodamu, a s tehdy ještě přítelkyní Štěpánkou Čížkovou vyrazil také do Rakouska na hory.

Domů už se ale vraceli jako snoubenci.

"Cítil jsem, že bych to měl udělat, a tak jsem učinil největší krok v mém životě. Jsem teď mega šťastnej a jsem rád, že jsem se k tomu odhodlal,“ popsal své zasnoubení 26letý profík, který poklekl u jezera Zell am See.

Během zimy tak stihl vše, co chtěl: "Byla pohoda. Parádně jsem si odpočinul, ale také na sobě zamakal a pořádně potrénoval. Potřeboval jsem po těch 32 turnajích trochu relax. I proto jsem se po sezoně těšil, že na chvíli zamknu hole a nebudu muset myslet na golf."

Hole nejen že zamkl, ale i vyměnil. Podobně jako třeba Sergio Garcia má ve svém bagu nově aktuálně celý set Callaway.

"Dostal jsem velmi dobrou nabídku od Paula Springthorpa, který u nás Callaway zastupuje. Mám tu značku rád, už nějaký čas jsem hrál s jejich míčky a dřevy, takže to až tak zásadní změna nebude. U želez a wedgí, když hrajete žiletky, až tak velké rozdíly nejsou," říká Mrůzek.

Toho čeká v příštím týdnu první turnaj nového roku v Egyptě, kde odstartuje Pro Golf Tour. Chce na ní odehrát co nejvíce turnajů, ale jinak se samozřejmě bude hlavně soustředit především na Challenge Tour, na které startuje díky pozvánkám od Relmostu.

"Rád bych začal v Turecku, kde jsem loni sice nedal o ránu cut, ale po dvou kolech jsem byl čtyři pod a je tam krásné hřiště i areál. Ideální na nastartování se," věří mladý český profesionál.

Cíle pro rok 2018 jsou u něho jasné: "Loni mi to na Challenge Tour úplně nevyšlo, pětkrát mi unikl cut o ránu, takže rozhodně nebylo nereálné je dělat. Sám přitom vím, že jsem měl obrovské rezervy několika ran, a když si na to dám letos bacha, tak by to mohlo klapnout."

"Chci plnou kartu na Challenge Tour, abych mohl odehrát celou příští sezonu. Musím jít krok po kroku. Jasně, že ve skrytu duše pokukuji po evropské sérii, v golfu nikdy nevíte a bláznivé dva měsíce vás tam mohou dostat, ale teď se chci hlavně soustředit na Challenge," uzavírá.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení