DJ je zpátky. Havaj ukázala, že sesadit ho bude problém

Dustin Johnson

Nedělní impozantní vítězství Dustina Johnsona v Kapalue naznačilo, že se jen tak nehodlá vzdát pozice světové jedničky, na kterou vystoupal loni na jaře. Pod dojmem výtečných výkonů Justina Thomase přitom mnozí předpokládali brzké střídání stráží.

Jenže DJ na prvním turnaji v roce 2018 ukázal, že to se změnou v čele světového žebříčku nebude tak horké, ačkoliv Thomas bude v sezóně odmazávat nevalné výsledky z roku 2016. Tedy z doby před tím, než prorazil mezi nejužší světovou elitu. Připomínáme, že světový žebříček bere v potaz výkony z posledních 24 měsíců.

Johnson na Tournament of Champions předváděl výkony stejně dominantní jako v prvních měsících roku 2017, kdy vyhrál tři turnaje za sebou. Pak přijel ve vrcholné formě na Masters, kde se mu však stala ona nešťastná událost s pádem ze schodů v pronajatém domě.

Nyní na Havaji prohlásil, že se konečně cítí být ve stejné formě, jako před zraněním zad, které si pádem způsobil. "Když jsem dopadl, myslel jsem, že jsem si přerazil záda. Hned jsem věděl, že jsem se zranil," vzpomíná.

"Řekl jsem svému manažerovi, že na vině je jiný dům," smál se Johnson, který po novém přechodném bydlišti na úvodním majoru roku brouzdal jen v ponožkách, než uklouzl a spadl ze schodů.

Pak bohužel následovala dlouhá rekonvalescence, a ještě dlouho po návratu to nebylo ono, přestože vyhrál ještě jeden další turnaj.

Nyní vše nasvědčuje tomu, že DJ je zpět ve své plné síle. O to hůř pro jeho zhruba o dekádu mladší pronásledovatele v žebříčku Thomase a Jordana Spietha, ke kterým se pomalu přidává i Jon Rahm.

Naplno to Johnson ukázal v neděli na téměř 400metrovém čtyřparu, kde ho jen centimetry dělily od hole-in-one. I takové rány musí jeho soupeřům nahánět hrůzu.

Navíc se stal o víkendu teprve třetím hráčem za posledních 30 let, který vyhrál 17 turnajů na PGA Tour před svými 34. narozeninami. Dalšími jsou už jen Tiger Woods a Phil Mickelson.

Sezóna je teprve na začátku, nicméně Johnson naznačil, že zájemci o trůn světové jedničky ho, zdá se, na rozdíl od schodů, jen tak nezlomí. Ranař DJ minulý týden ukázal, že je zpět ve své vrcholné formě.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení