Hvězdy Czech Masters milují jamkovku, je prý jako fotbal

Pieters Fitzpatrick Kaymer

První ze dvou letošních velkých týmových trofejí by pro sebe v tomto týdnu chtěli urvat golfisté Evropy. Ti se v Malajsii střetnou s výběrem Asie ve třetím ročníku EurAsia Cupu a chybět nebudou ani hvězdy D+D REAL Czech Masters. Pomůžou Evropě k dalšímu vítězství?

První ročník v roce 2014 skončil remízou 10:10. Ve druhém před dvěma lety už ale jasně dominovala Evropa, která po zvýšení počtu účastnících se hráčů na 12 v obou týmech deklasovala Asii jasně 18,5:5,5.

Podobný výsledek se dá očekávat i letos.

V barvách Evropy totiž jdou do boje skutečně zvučná jména. Nechybí Henrik Stenson, Paul Casey, Alex Noren, Paule Dunne, Tommy Fleetwood nebo již zmíněné hvězdy z Albatrossu Thomas Pieters a Matt Fitzpatrick.

Na opačné straně pak možná některá jméně ani neznáte, ale i Asiaté se mohou spolehnout na ostřílené borce, jakými jsou SSP Chawrasia, Haotong Li, Kiradech Aphibarnrat, Anirban Lahiri nebo Byeong-Hun An.

Jasným favoritem ale jsou Evropané, kteří mají na svém kontě nejen vetší golfové úspěchy, ale také mnohem více důležitých zkušeností z těžkých bitev v Ryder Cupu se Spojenými státy. To už platí i pro Pieterse.

Thomas Pieters (foto: GettyImages)

"Bude to velmi vzrušující a už se nemohu dočkat pátku. Jamkovku mám rád opravdu hodně. I proto bude můj vlastní turnaj ve formátu jamkovky," nezastírá 25letý Belgičan, který letos poprvé uspořádá Belgian Knockout, díky kterému se European Tour vrátí na belgické území.

Že Pietersovi jamkovka jde prokázal i coby nováček v Ryder Cupu, na kterém v roce 2016 získal čtyři body z možných pěti.

Co ho na jamkovce tak baví? "Někdy je to mnohem více napnuté od první jamky. Hrajete pouze proti jednomu hráči a chcete ho porazit. Samozřejmě, miluji majory a velké turnaje, někdy jsem na nich však trochu nezúčastněný. V tom mi jamkovka pomáhá."

Matt Fitzpatrick (foto: GettyImages)

Jamkovku si velmi užívá také mladý Angličan Matt Fitzpatrick, který loni vytvořil na Albatrossu pro úvodní dvě kola jeden z hvězdných flightů společně s Pietersem a také Martinem Kaymerem (na úvodním snímku).

"Myslím, že golf potřebuje více jiných formátů, možná více týmových soutěží nebo akcí pro páry," říká už čtyřnásobný šampion na European Tour, který si na podobných týmových soubojích užívá především atmosféru jak mezi hráči, tak fanoušky.

Samotná hra je podle něho úplně jiná: "Když získáte bod pro ostatní, znamená to pro vás trochu více. Je to jako třeba ve fotbale. Myslím, že by mohlo hrát golf více lidí, kdybychom měli více formátů, než jen tradiční hru na čtyři kola na rány."

Souboj Evropy s Asií začne v Malajsii v pátek šesti fourbally. V sobotu na ně naváže stejný počet foursomů a v neděli vše zakončí 12 singlů. Evropský výběr vede Thomas Bjorn, asijským kapitánem je Arjun Atwal.

Více informací včetně soupisek naleznete zde.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení