Čtyři rány do stromu na jamce, Spieth pak nemluvil

Jordan Spieth

Zdálo se, že Jordan Spieth vstoupí do Sony Open povedeným kolem a na lídry nebude moc ztrácet. Jenže pak přišla jedna jamka, která vše změnila, a mladého Američana čeká v pátek boj o cut. Na své předposlední jamce totiž hned čtyřikrát trefil strom.

Je to vlastně jako před rokem. Tehdy také ve Waialae Country Clubu ztrácel po úvodní rudně na lídra šest ran. Jenže to bylo především kvůli tomu, že Justin Thomas vstoupil do turnaje senzačním kolem za 59 ran. Tentokrát za to mohlo něco úplně jiného.

Spieth byl dvě jamky před koncem čtyři rány pod parem a atakoval TOP 10. Jenže na čtyřparové osmičce se mu nepovedl drive a míček se mu odrazil od kmene stromu do těžké pozice, odkud se musel pouze vyhrávat.

Jeho trápení tím však neskončilo.

Na své cestě ke greenu trefil hned čtyřikrát strom a na green se dostal až šestou ranou. Po dvojputtu z toho bylo quadruple bogey a pohoršení o čtyři rány. Spieth se z toho naštěstí oklepal a díky birdie na devítce se alespoň vrátil do červených čísel, se skóre -1 ale dělí až 65. příčku.

Spieth, který si užil tradiční Pro-Am se sexy herečkou a modelkou Kelly Rohrbach, následně pouze podepsal svou kartu, pár autogramů a po odmítnutí rozhovoru s novináři zamířil ze hřiště.

Ve vedení turnaje jsou po 18 odehraných jamkách Chris Kirk se Zachem Johnsonem, kteří se díky sedmi berdíkům dostali sedm ran pod par hřiště. Johnson tak může zavzpomínat na staré dobré časy, když si ve Waialae připsal v roce 2009 svůj pátý titul na PGA Tour.

"Před deseti až dvanácti lety jsem zde měl docela sérii, když jsem se cítil opravdu dobře pokaždé, když jsem zde stoupnul na hřiště. Pak ale přišla pauza," vzpomíná Johnson, který z posledních čtyř startů na Havaji skončil třikrát v elitní desítce. Na turnajový titul čeká od The Open v roce 2015.

Letos začal třemi birdie, ani jednou nezaváhal a s kolem se rozloučil sedmým berdíkem na poslední jamce. Výsledek 63 ran (-7) byl na světě.

Obhájce titulu Justin Thomas vstoupil do turnaje poklidným kolem za mínus tři, přesto si užil spoustu zábavy. Vyhrál totiž sázku nad svým parťákem z flightu Kevinem Kisnerem, který tak musel obejít sedmnáctku ve fotbalovém dresu Alabamy, přestože sám studoval v Georgii.

Ta ale prohrála v play-off univerzitního amerického fotbalu právě s Alabamou, kde studoval Thomas. "Myslím, že Kis nikdy v dresu nevypadal lépe," utahoval si ze svého kamaráda Thomas. Kisner, který zahrál za 68, pak plánuje díky dresu vydražit nějaké peníze pro charitu. 

Průběžné pořadí turnaje zde.

Sestřih 1. kola

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení