Asie na úvod zaskočila Evropu, vede o bod

Haotong Li

Před dvěma lety utržili velký debakl, letos ale chtějí pořádně kousat. Asijští golfisté vstoupili v Malajsii skvěle do třetího ročníku EurAsia Cupu, když po úvodním dni vedou nad Evropou 3,5:2,5. Hlavním hvězdám se ve fourballech vůbec nedařilo. A to na obou stranách.

Největší porážky, a to v poměru 5&4, si totiž na straně Evropy připsali Henrik Stenson s Alexanderem Levym a na asijské straně Anirban Lahiri a SSP Chawrasia. Ostatní duely už byly vyrovnanější.

Vítězný návrat do evropského týmu si připsal Paul Casey, který společně s Tommym Fleetwoodem porazili další silnou asijskou dvojici Byeong Hun An, Kiradech Aphibarnrat s přehledem 4&3.

"Je to skvělý pocit. Miluji jamkovku, především když je vaším partnerem Tommy Fleetwood. Hráli jsme skvělý golf, ale Asiaté také. Jsem nadšený, že jsme získali bod, protože to bude těžký týden," řekl Casey.

Ten společně s Fleetwoodem získal první bod letošního EurAsia Cupu, když ještě po deseti jamkách nerozhodný duel získali na svou stranu velmi rychle ziskem jamek 11, 12, 14 a 15.

To byla však na dlouhou dobu poslední evropská radost.

Následující tři fourbally pro sebe totiž v Malajsii získali domácí Asiaté, přesto vše spělo k průběžné remíze. Druhý bod Evropy totiž získali Fisher s Hattonem a i v posledním hraném duelu si šli pro vítězství hosté.

Na vůbec poslední jamce hracího dne ale zahrál Haotong Li (na snímku, hrající s Nicholasem Fungem) birdie a za pět minut dvanáct vypůlil duel proti rakousko-španělské dvojici Wiesberger, Cabrera Bello.

"Byl to těžký zápas. Oni hráli dobře, stejně tak my. Přetahovali jsme se o to. Nakonec to bylo pouze vypůlené, i když jsme samozřejmě chtěli pro Evropu vyhrát. Mále ale alespoň půlbod," zhodnotil Cabrera Bello.

Evropa - Asie
2,5:3,5

Tommy Fleetwood, Paul Casey
vs. Byeong Hun An, Kiradech Aphibarnrat
4&3

Thomas Pieters, Matthew Fitzpatrick
vs. Yuta Ikeda, Gavin Green
2&1

Alex Noren, Paul Dunne
vs. Hideto Tanihara, Phachara Khongwatmai
o 2 jamky

Henrik Stenson, Alexander Levy
vs. Sunghoon Kang, Poom Saksansin
5&4

Bernd Wiesberger, Rafa Cabrera Bello
vs. Nicholas Fung, Haotong Li
vypůleno

Ross Fisher, Tyrrell Hatton
vs. Anirban Lahiri, SSP Chawrasia
5&4

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení