Asie stále vede. Evropa spoléhá na nedělní singly

Phachara Khongwatmai

Asie půjde do nedělních singlů s náskokem jednoho bodu na Evropu poté, co na EurAsia Cupu v Malajsii zaznamenala silný sobotní finiš. Vede po něm 6,5 - 5,5.

Evropa si po pátečních fourballech brousila zuby na to, že druhý den asijský tým přehraje a převezme vedení. A to se ji zpočátku dařilo.

První dva sobotní souboje vyhrála a vedla po nich o bod. To když Tommy Fleetwood s Henrikem Stensonem porazili pár SSP Chawrasia a Anirban Lahiri 3&2.

Poté donesli do klubovny bod také Paul Casey s Tyrrellem Hattonem, kteří přehráli Kiradeche Aphibarnrata a Byeonga Hun Ana 2&1. Evropská dvojice si tak připsala už druhý úspěch.

Pak ale přišlo první asijské vítězství dne. O vedení Evropa přišla poté, co následující match prohrála dvojice Rafa Cabrera Bello a Alexander Levy o jednu jamku s párem Gavin Green a Yuta Ikeda.

Pohodovým vítězstvím 3&2 pak kontrovala evropská dvojice Matthew Fitzpatrick a Thomas Pieters, která zapsala sedm berdíků na 16 jamkách, čímž eliminovala pár Poom Saksansin a Sunghoon Kang.

Anglicko – belgická dvojka tak napravila porážku z prvního dne. "Hráli jsme skvěle. Mám pocit, že stejně jako první den, ale to jsme nebyli schopní zandat žádné putty. To byl pravděpodobně hlavní rozdíl," hodnotil Fitzpatrick.

"Netrefili jsme akorát dvě fairwaye o centimetry. Nikdy jsme nebyli v problémech. Zahráli jsme také hodně dobrých ran železy. Včera nám nepadaly putty, dneska ano. Doufáme, že (Asiaté) zítra odpadnou," dodal Pieters.

V sobotu to na to ale nevypadalo. Spíš naopak, Asiaté kousali. Poznali to nejprve Paul Dunne a Alex Noren. Ti prohráli s teprve 18letým Phacharou Khongwatmaiem a Hideto Taniharou 2&1. Bylo to opakování pátečního souboje, který rovněž přinesl bod Asii.

Vedení po sobotě přinesli Asiatům Haotong Li a Nicholas Fung. Ti porazili Pár Ross Fischer a Bernd Wiesberger 3&1.

Ve hře je ale ještě spousta bodů. O výsledku rozhodnou až nedělní singly, kterých je na programu dvanáct. Zahájí je Alex Noren a Nicholas Fung. Poslední dvojicí na hřišti Glenmarie G&CC v Kuala Lumpur budou Paul Dunn a Haotong Li.

EVROPA - ASIE
5,5:6,5

 Tommy Fleetwood, Henrik Stenson
vs. Anirban Lahiri, SSP Chawrasia
3&2

Paul Casey, Tarrell Hatton
vs. Byeong Hun An, Kiradech Aphibarnrat
2&1

Alexander Levy, Rafa Cabrera Bello
vs. Yuta Ikeda, Gavin Green

o 1 jamku

Thomas Pieters, Matthew Fitzpatrick
vs. Sunghoon Kang, Poom Saksansin
3&2

Alex Noren, Paul Dunne
vs. Hideto Tanihara, Phachara Khongwatmai
2&1

Ross Fisher, Bernd Wiesberger
vs. Nicholas Fung, Haotong Li
3&1

Témata

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení