McIlroy má problémy se srdcem. Nic zásadního, tvrdí

Rory McIlroy

Rory McIlroy se prý již definitivně vyléčil z rok starého zranění žebra, s jehož následky se potýkal celou minulou sezónu, a nemůže se dočkat, až vstoupí do té aktuální. Potýká se však s následky viru, který ho napadl před 18 měsíci v Číně.

Pro The Telegraph uvedl, že řeší nepravidelný tep svého srdce. "Mám plochou vlnu T a budu muset každých šest měsíců na kardiogram a jednou ročně na vyšetření magnetickou rezonancí," překvapil McIlroy.

"Před 18 měsíci jsem v Číně utrpěl velmi špatnou virovou infekci. Bylo mi řečeno, že je to důvod, proč mám zúženou levou srdeční komoru a malou jizvu na tkání. Momentálně musím zůstat fit, což jsem měl beztak v plánu," řekl osmadvacetiletý vítěz čtyř majorů.

Vzhledem k tomu, jak velkou odezvu měly tyto informace, umístil McIlroy v pátek v noci na Instagram prohlášení, ve kterém mírnil situaci. Tak velká reakce prý neměla nastat.

"Včera jsem dělal rozhovor, ve kterém jsem zodpovídal škálu témat ohledně posledních třech měsíců života. Mluvili jsme i o zdravotním stavu. A jako obvykle, čím hlouběji kopáte, tím spíš na něco narazíte."

 

Příspěvek sdílený RORY (@rorymcilroy),

"Je známo, že mám lehce nepravidelný tep, plochou nebo obrácenou vlnu T. Není to opravdu nic závažného, něco, čeho bych se měl obávat. V médiích to ale mělo velký ohlas, který neměl být. Jsem v kondici a zdravý a nemůžu se dočkat startu mé sezóny 2018 příští týden v Abu Dhabi," oznámil McIlroy.

V rozhovoru mluvil také o frustrujícím roce 2017 a o tom, že měl kvůli léčení raději vynechat US Open. Poté, co předčasně ukončil sezónu, si ale vše vynahradil.

Odpočíval několik měsíců, cestoval po Itálií se svou novou manželkou Erin v Mercedesu z roku 1950, se kterou si také koupili nové sídlo v Palm Beach na Floridě, bývalý domov Ernieho Else.

A pokud jde o něj samotného, nemohl uvěřit, že už je to 10 let, co se stal profesionálem. "V roce 2008 jsem byl touto dobou v Dubaji a připravoval se na svou první sezónu na European Tour, která mi začínala stejně jako letos v Abu Dhabi," uvedl McIlroy s tím, že těch 10 let si vybralo svou daň.

"Potřeboval jsem restart, kterého se mi teď dostalo. Myslím, že oproti minulému roku se cítím optimističtější, soustředěnější, motivovanější a cílevědomější. Vím přesně, co dokážu," uvedl několik dní předtím, než se vrátí k soutěžnímu golfu.

Souhlas s cookies

Pokud vám nevadí, že pro měření návštěvnosti používáme Google Analytics, zavřete tuto hlášku.

Souhlasím, zavřít potvrzení